Facebook Google+ Twitter

"Cała prawda, całą dobę" - TVN24 obchodzi 10. urodziny

W czwartkowe południe, 9 sierpnia 2001 roku, telewizja TVN 24 rozpoczęła nadawanie swojego programu. Od 10 lat przez 24 godziny reporterzy i dziennikarze dostarczają nam wiadomości z kraju i ze świata. Tej najstarszej w Polsce telewizji informacyjnej towarzyszy hasło "Cała prawda, całą dobę".

Logo stacji TVN 24 / Fot. TVN24Kanał TVN 24 zadebiutował 9 sierpnia 2001 punktualnie w południe. Był to pierwszy kanał tematyczny Grupy TVN, którego prezesem został Maciej Sojka. Stanowisko dyrektora programowego objął Adam Pieczyński, zaś szefem zespołu wydawców został Grzegorz Miecugow. Jak to zwykle bywa, na początku łatwo nie było. Największą trudność sprawiało dotarcie do odbiorców, choćby przez przedłużające się negocjacje z największymi sieciami telewizji kablowej.

Siedziba TVN 24 w Warszawie / Fot. Drozdi-Pn, Własność Publiczna, wikipedia.plPrzełom nastąpił ponad miesiąc po rozpoczęciu przez stację działalności. TVN24 była pierwszą w naszym kraju stacją, która 11 września 2001 poinformowała o zamachach na nowojorskie World Trade Center oraz Pentagon. W związku z tymi wydarzeniami rozpoczęto relacje na żywo z USA. TVN udostępnił swoją antenę dziennikarzom TVN 24 przez co po raz pierwszy dotarli oni do licznej grupy odbiorców. W 2009 TVN 24 jako pierwsza telewizja w Polsce wykorzystała technikę wideoportacji podczas połączenia z reporterem. Podczas wieczoru wyborczego w wyborach do Parlamentu Europejskiego w wirtualnym studio pojawiła się reporterka Inga Rosińska, która w rzeczywistości znajdowała się w Brukseli.

Jeden z wozów reporterskich TVN 24 / Fot. Radosław Drożdżewski, GNU 1.2, wikipedia.plGłówna siedziba TVN24 znajduje się w Warszawie przy ul. Wiertniczej 166. Ponadto w Polsce znajduje się 10 lokalnych oddziałów w Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu oraz Wrocławiu. Stacja zatrudnia ponad 200 osób, w tym wielu znanych prezenterów wśród, których znajdują się: Beata Tadla, Anita Werner, Jakub Porada, Jarosław Kuźniar czy Piotr Marciniak. Co pół godziny na antenie pojawiają się serwisy informacyjne. Pozostały czas wypełniają programy publicystyczne, wywiady, reportaże oraz magazyny. Przez cały czas nadawania programu na ekranie pojawia się ticker, czyli poziomy pasek z aktualnymi informacjami z kraju i ze świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

A B
  • A B
  • 01.09.2011 14:24

Cała prawda, całą dobę ... i ty siostro droga na tym stolcu siedzisz ... genialne Panie Pawle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
romek
  • romek
  • 22.08.2011 23:09

Ale co ma TVN z prawdą wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

na 95 % jest ok, ale czasami zapędza się w zbyt bulwarowe klimaty.
Na pewno nie jest bezstronna, lecz jej opcja akurat mnie odpowiada.
Dalszych owocnych lat nadawania !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sto lat przyjaciele z TVN24. Szkoda, że nie wszędzie można Was ogladać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda tylko, że z telewizji informacyjnej zrobiła się telewizja polityczna pokazująca niemal 24 godziny na dobę wywiady z politykami i awantury w Polsce. Patrząc na ich audycje można by pomyśleć, że na świecie w ogóle nic się nie dzieje poza przepychankami PiS-PO.
Już wiadomości w PRL były mniej nafaszerowane polityką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cała prawda całą dobę!

http://www.youtube.com/watch?v=worIMWO5UlM&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkiego najlepszego dla TVN 24 z okazji 10 - lecia! Życzę kolejnych, równie udanych!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.