Facebook Google+ Twitter

Cała prawda o GMO w książce Marie-Monique Robin

Temat inżynierii genetycznej budzi kontrowersje. Przeważają opinie negatywne np. "GMO jest groźne i nieetyczne". Wiele państw na świecie zakazało upraw oraz sprzedaży importowanych roślin GMO.

Marie-Monique Robin - Świat według Monsanto / Fot. http://static3.blip.pl/user_generated/update_pictures/549640_inmsg.jpgKsiążka francuskiej dziennikarki Marie-Monique Robin, według mnie, ukazała się we właściwym momencie. Obecny świat pełen jest wszelkiego rodzaju komentarzy dotyczących inżynierii genetycznej. Komentarze są wszelakie, jednak przeważają opinie negatywne np. że: „GMO (ang. Genetically Modified Organisms - organizmy zmodyfikowane genetycznie) jest szkodliwe i nieetyczne”. Wiele państw na świecie zakazało uprawy oraz sprzedaży importowanych roślin GMO. Polski rząd także pracuje nad specjalną ustawą w tej kwestii.

Marie-Monique Robin jest wielokrotnie nagradzaną dziennikarką i realizatorką filmów dokumentalnych. Przygodę z filmem rozpoczęła w 1989 roku i do dziś nakręciła ich aż 36, z czego 20 zostało nagrodzonych wszelakimi nagrodami. Największy rozgłos osiągnął film o takim samym tytule jak opisywana przeze mnie książka - "Świat według Monsanto". Dokument ten przyniósł M. M. Robin nagrodę Prix Rachel Carson oraz Trophée des sciences du danger w Cannes. Film ten był dla mnie czymś niesamowitym, a że jestem osobą bardzo ściśle interesującą się biotechnologią nie mogłem się doczekać, by zagłębić się w lekturę książki francuskiej autorki.

Dziennikarka w "Świecie wg Monsanto" prezentuje rezultaty śledztwa dotyczącego firmy Monsanto, która jest międzynarodowym koncernem specjalizującym się w biotechnologii w zakresie rolnictwa. Jakie były początki owej firmy, pozostawię Waszej lekturze. Monsanto jest obecne niemalże na całym świecie (Europa, USA, Meksyk, Indie, Brazylia, Argentyna, Izrael…) i daje pracę 22 tys. osób. Wzbudza wielki niepokój i jest nazywane Wielkim Bratem Nowego Porządku Rolnego świata. Uzyskało taki przydomek dzięki swoim działaniom: łamaniu prawa, zastraszaniu ludzi oraz ścisłym kontrolowaniu rolników hodujących nasiona tej firmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ss20
  • ss20
  • 28.08.2010 14:21

Ksiązka bezpośrednio u wydawcy:
http://obywatel.org.pl/sklep/product_info.php/products_id/124

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cała prawda o czymś ważnym w książce, której nie kupią ci którzy powinni to zrobić. Jak to zrobić żeby kupili i się przekonali?

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tej samej książce http://www.doorg.info/2010/01/06/marie-monique-robin-swiat-wedlug-monsanto/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.