Facebook Google+ Twitter

Cała prawda o pączku

Każdego roku w "tłusty czwartek" wyraz "pączek" odmieniany jest przez wszystkie przypadki. Nasz specjał narodowy cieszy się ogromną popularnością. Szacuje się, że tego dnia Polacy zjadają -bagatela- 100 milionów pączków.

 / Fot. Evan-Amos, własność publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Glazed-Donut.jpg&filetimestamp=20110105165243Pączek na pewno musi być słodki, kuszący swym wyglądem, apetyczny i oczywiście kaloryczny.

Ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Tych pierwszych jest chyba zdecydowanie więcej z racji tego, że trudno mu się oprzeć. Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez zjedzenia co najmniej jednego pączka, a inni nie mogą na niego patrzeć ..., z powodu dużej zawartości kalorii, które niestety wielu ludziom sprawiają problemy. Aby spalić kalorie po zjedzeniu jednego pączka należy poddać się ćwiczeniom np. bieganiu przez 30 minut, bo - jak podaje portal aktywni.pl przeciętny pączek może zawierać od 200 do nawet 300 kcal.

Tradycyjny pączek powinien być polukrowany, z nadzieniem różanym, czekoladowym , adwokatowym, z bitą śmietaną , budyniem, w polewie czekoladowej z posypką z orzechów i kokosa, jak i wiele, wiele innych najrozmaitszych jego rodzajów. Są i takie pączki, które wcale jego nie przypominają kształtem tradycyjnego wypieku, mają dziurkę zlokalizowaną w środku. To tzw. pączki amerykańskie, bardzo popularne w USA.

W Polsce uważa się, że temu kto dziś zje chociaż jednego pączka, będzie się wiodło. W "Tłusty Czwartek" na jednego Polaka przepada 2,5 pączka, a wszyscy Polacy w tym czasie zjadają ich bagatela 100 milionów. Z powyższej statystyki można wywnioskować, że Polacy za pączkiem przepadają wręcz go uwielbiają i z wielką przyjemnością go konsumują.

Popularne stały się również pączki z wróżbą, zagadką lub tzw. niespodzianką, więc mamy także niesamowitą frajdę z poznawania jego zawartości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy i wiele mówiący materiał, mimo banalności tematu artykuł wyraża więcej niż denne teksty na Wikipedia.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.