Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4126 miejsce

Cała prawda o tatuażu

  • Ka pe
  • Data dodania: 2006-10-13 01:37

Nie wierzcie w bujdy o tatuażu biologicznym, biotatuażu, tatuażu tymczasowym lub innych tego typu nazwach. Jeśli ktoś będzie przekonywał was, że po paru latach tatuaż zniknie, po prostu kłamie.

Tatuaż istnieje niemal tyle czasu, ile istnieje ludzkość. Miał na celu zobrazowanie roli i pozycji człowieka w danej społeczności, plemieniu. Szczególnie istotną rolę odgrywały tatuaże w plemionach Indian Ameryki Północnej, kiedy przedstawiały również zasługi noszącego. Pierwsze dowody na stosowanie tatuażu odnaleźć można w starożytnym Egipcie. Następne potwierdzenia tych praktyk przedstawione są w literaturze starożytnego Rzymu i Grecji. Ciała zdobiono także w celach religijnych, w celu upiększania lub odstraszania wroga.

W średniowieczu tatuaż był zakazany przez Kościół, jednak zgodnie z praktykami zaczerpniętymi od pogan był stosowany. Oficjalnie tatuowano jedynie przestępców, co dało istotne podwaliny do powstania złej reputacji tatuażu. W XVIII wieku w Europie istniały trzy główne typy tatuaży: identyfikacyjne i przynależnościowe, religijne oraz będące pamiątką z wypraw żeglarskich. Podczas wojen napoleońskich tatuaż był niezwykle popularny wśród żołnierzy.

Dość jednak historii

należy spojrzeć na tematykę modyfikacji ciała z perspektywy teraźniejszości. Wciąż wielu osobom człowiek posiadający tatuaż kojarzy się z kryminalistą i bandytą, a ten z dużą liczbą kolczyków i tatuaży wzbudza wręcz przerażenie. Przez osoby starsze jest kojarzony głównie z więzieniem. Jednak tatuaż więzienny to zupełnie inna sprawa. Zresztą nie ma on już takiego wydźwięku i znaczenia jak kiedyś. Na szczęście stereotypy dotyczące tatuaży powoli zanikają. Zdobienie ciała postrzegane jest przez coraz większą rzeszę ludzi jako sztuka.

Istnieje wiele rodzajów tatuażu, te podstawowe i najbardziej znane to: tribal, old school, new school, biomechanika, kanji, celtyk. Tatuaże robione są każdym miejscu na ciele. Niektórym oczy bieleją na wieść o tatuażu na języku, wardze (od wewnątrz) lub w miejscach intymnych - bo i takie są spotykane.

mój smoczykNa tatuaż "przyszła moda". Jednym fanom tatuowania jest to nie w smak, inni cieszą się, że coraz więcej wydziaranych chodzi po ulicach. Z modą przyszła automatycznie chęć zarobienia na osobach chcących przyozdabiać swe ciała. Salonów tatuażu jest coraz więcej. Kuszą i nęcą klientów na wszystkie możliwe sposoby. Nasuwa się pytanie: które z nich są dobre i godne zaufania? W końcu powierzamy komuś swoje ciało. A dzieło, które tatuator wykona, będziemy nosić do końca życia. Przy takich wyborach oczywiście liczy się tzw. pierwsze wrażenie. Musi być czysto i sterylnie. Jeżeli jednak jest się nowicjuszem w tej dziedzinie, warto spytać o radę "doświadczonych" znajomych - to oni powiedzą, jakie miejsce warto odwiedzić, a jakie lepiej omijać.

To musisz wiedzieć

Narzędzia i igły stosowane do tatuowania i kolczykowania powinny być zawsze sterylne, najlepiej nowe - zapakowane. Jeśli tak nie jest, a pracownik salonu przekonuje cię, że za moment wysterylizuje sprzęt - nie wierz mu! Sterylizacja sprzętu to proces długotrwały, wymaga kilku godzin - przeprowadza się go w specjalnych maszynach. Jeśli więc kolczyk, który wybierasz, igła do kolczykowania lub tatuowania nie jest w sterylnym opakowaniu, upewnij się że należyty czas spędziła w takiej właśnie maszynie lub wiej z takiego salonu jak najszybciej.

autor: Kasia PutkowskaKolczyk który zostanie założony na początku zawsze musi być nieco większy, niż ten, który będzie noszony później. Chodzi głownie o zmniejszenie bólu jak i o to, aby nie wrósł, lub nie został "pochłonięty" przez tkankę - miejsce przekłucia puchnie - o tym także powinieneś zostać poinformowany. Piercing wykonywany jest tylko igłą, nie pistoletem, dlatego odradzam robienie kolczyków w salonach urody czy u kosmetyczki, ponieważ może przynieść to więcej szkód niż korzyści.

Nie wierzcie w bujdy o tatuażu biologicznym, biotatuażu, tatuażu tymczasowym lub innym tego typu nazwom. Jeśli ktoś będzie przekonywał was, że po paru latach tatuaż zniknie, po prostu kłamie. Nie ma barwnika, który znika w stu procentach sam z siebie. Wzór może jedynie stracić na intensywności, tak czy siak - zostanie plama. Zatem decydując się na upiększanie swojego ciała, warto zastanowić się nad tym i rozważyć zrobienie tatuażu.

Wielu z was na pewno słyszało, że tatuaże uzależniają: gdy zrobi się pierwszy, szybko dołączą do niego następne. Wiele osób potwierdza tę tezę, niektórzy mówią nawet, że ból który odczuwają, staje się bólem przyjemnym.

Motyw na całe życie

Decydując się na tatuaż, musimy wybrać wzór. Motyw, który zechcemy nosić na ciele musi być odpowiednio wybrany dla nas i przez nas, najlepiej jednak z pomocą tatuatora, który może wprowadzić we wzór jakieś zmiany - chyba każdy z nas woli być oryginalny. Istnieje nawet możliwość, aby osoba wykonująca nam tatuaż narysowała coś specjalnie dla nas. W większości przypadków tatuaż to jednak symbol pewnych uczuć lub przeżyć dla jego posiadacza, stąd często spotykane są wzory zaprojektowane przez samych klientów lub rysowane na ich zlecenie.

Dla wielu osób piercing i tatuowanie to nie tylko ozdabianie swojego ciała, moda czy odwaga i chęć sprawdzenia się, to swoista pasja i możliwość ponownego poczucia tego przyjemnego dreszczyku emocji. Zatem skoro już zechcesz mieć tatuaż, wybierz dobre studio tatuażu i zastanów się nad wzorem - w końcu będziesz go miał do końca życia...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Patrycja żuraw
  • Patrycja żuraw
  • 21.01.2011 13:02

Chce TATUAŻ NA KARKU LECZ NIE MAM DOBREGO WZORU POMÓŻCIE MI COŚ ZNALEŚĆ

Komentarz został ukrytyrozwiń
dominika
  • dominika
  • 30.08.2010 13:53

a ja mam jeden, w tym roku robię kolejny i rozbuduje ten pierwszy:)
Dziarałam w Gliwicach w D3XS i jetem baaardzo zadowolona:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja bardzo lubie tatuaże ciekawy materiał napisałeś

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja obiecałem sam sobie ze jak skoncze szkole to zrobie 2 :) zostalo mi jeszcze 2 latka :) mam nadzieje ze mi nie przejdzie zajawla na dziarke :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ano nie można, właśnie dlatego go mam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś chciałam sobie zrobić tatuaż. Miałam już nawet zaprojektowany wzór, ale... przeczytałam w jakiejś gazecie tekst: "z tatuażem nie można się rozwieść" ;) Dało mi to do myślenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.