Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26389 miejsce

"Cała sala śpiewa z nami" - Jerzy Połomski na recitalu w Łodzi

W niedzielę, 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Wytwórni, odbędzie się koncert Jerzego Połomskiego, niekwestionowanego króla polskiej muzyki rozrywkowej. Ten szczególny recital będzie podsumowaniem ponad 50-ciu lat jego solowej kariery.

Jerzy Połomski / Fot. Sebastian SkalskiTo będzie wyjątkowy wieczór. Solowy recital w Wytwórni przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi zaprezentuje artysta, który od ponad pół wieku gości nieprzerwanie na polskiej scenie muzycznej. Rzadko komu udaje się przetrwać tyle lat w muzycznym show-biznesie i nieprzerwanie urzekać widownię coraz to nowymi przebojami. Jerzy Połomski, bo o nim mowa, jest w dalszym ciągu niezmiennie popularny i kochany przez publiczność.

Pomyśleć, że artysta we wczesnej młodości marzył, aby zostać architektem. Zdany egzamin nie stał się jednak przepustką do upragnionego zawodu, jak sam wyjaśnia: „zapewne z braku jakichś punktów, za pochodzenie, za przynależność i różne takie”. Los chciał dla niego innego zawodu - piosenkarza. Dobrze się stało dla polskiej publiczności.

Począwszy od studiów na Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie kariera Jerzego Połomskiego nabierała rozpędu. Szczyt jego popularności przypadł na lata 60. i 70. To właśnie w tamtym okresie powstały jego największe przeboje, które swego czasu nuciła cała Polska: „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, "Woziwoda", „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Ta ostatnia niedziela”, „Czy ty wiesz moja mała”, „Komu piosenkę?”, „Kodeks” i wiele, wiele innych.

Jego kompozycje wielokrotnie zdobywały nagrody w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych, m.in. II nagrodę na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’61 (za „Woziwodę”), wyróżnienie na KFPP Opole ’90 (za „Moją młodość”). Artysta jest także laureatem nagrody jury oraz Radia i TV na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii (w 1969r.), III nagrody na Coupe d’Europe Musicale w Szwajcarii (w 1970r.), nagrody publiczności na KFPP Opole ’73 oraz Złotego Mikrofonu Polsko- Amerykańskiej Agencji Artystycznej w Nowym Jorku w 1993.

W 2006, wraz z zespołem Big Cyc, nagrał nową wersję przeboju "Bo z dziewczynami", czym zjednał sobie sympatię młodszego audytorium. W 2007, po 20-letniej przerwie, nagrał premierową piosenkę "Czas nas zmienia". 20 kwietnia 2009 roku Jerzy Połomski otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Witam ,kłaniam sie nisko i spróbuje ,może troszke z humorem ,przekonac redakcję,że to ja.....

Dlaczego powinnam wygrać 2 bilety ?
Bo lubie piosenki Pana Połomskiego
Bo pan Jerzy spiewa dla każdej kobiety
I nie byłam nigdy na koncercie jego.

I udowadniając trochę tekst piosenki
Nie zapomne nigdy - koncertu takiego
gdzie z radości piszczeć będą wciąż panienki
Na koncercie w Łodzi - Pana Połomskiego

Czy to " Cala sala'
czy " Bo z dziewczynami "
czy " Komu piosenkę "
Wszystkie są HITAMI

I usłyszeć wszystkie
na zywo,to gratka
a czy ja tam będe
to juz jest zagadka.

Pozdrawiam Ela Arasimowicz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.