Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

485 miejsce

"Całe życie" Roberta Seethalera. Przedpremierowa recenzja

"Całe życie" Roberta Seethalera to powieść współczesna o tęsknocie, samotności, przemijaniu oraz poszukiwaniu swojego miejsca w życiu.

okładka / Fot. OtwarteProstota życia i minimalizm to dwie postawy, które zyskują coraz więcej zwolenników. Ludzie zmęczeni ciągłym gonieniem za pieniędzmi, lubią oderwać się od codziennych obowiązków i zaszyć się w jakiejś głuszy - z dala od cywilizacji. Jest tam spokój i cisza, których nie mają na co dzień. Jednak na dłuższą metę takie proste życie wydaje się monotonne. Ale nie dla wszystkich, o czym można się przekonać, czytając powieść Roberta Seethalera.

Głównym bohaterem jest Andreas Egger, prosty człowiek, który mieszka u podnóża austriackich Alp. Jego życie jest spokojne i uporządkowane, przepełnione ciężką pracą fizyczną. Mężczyzna żyje w symbiozie z naturą, stara się w nią nie ingerować, dzięki czemu zyskał sobie jej wdzięczność. Niestety pewnego dnia do jego doliny dociera cywilizacja, przez co jego idealny świat zmienia się nieodwracalnie...

"Całe życie" to powieść współczesna o tęsknocie, samotności, przemijaniu oraz poszukiwaniu swojego miejsca w życiu. Robert Seethaler opisuje całe życie bohatera, jego trudne dzieciństwo, miłość, pracę przy budowie kolejki linowej, pobyt w obozie pracy, a wszystko to na tle wielkich wydarzeń XX wieku. Już od pierwszych stron Andreas zyskuje sympatię czytelnika, który mu współczuje. Jego dzieciństwo nie było szczęśliwe, po śmierci matki był wychowywany przez dalekich krewnych. Był dla nich tanią siłą roboczą, jedynie czego doświadczył to razy. Powodów do bicia było dosyć: rozlane mleko, spleśniały chleb, zgubiona krowa czy wyjąkany wieczorny pacierz.

To powieść o ludzkim życiu, od czasów dzieciństwa, poprzez dojrzewanie, dorosłość i śmierć. Autor w oszczędny sposób pisze o prawdach życiowych. Na przykład: Od człowieka można kupić godziny, można mu ukraść dni albo zrabować całe życie. Ale nikt nie może odebrać człowiekowi choćby jednej jedynej chwili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.