Facebook Google+ Twitter

"Calineczka w Lessowych Wąwozach" w Puławach

W piątek 18 maja na placu miejskim im. Fryderyka Chopina w Puławach odbędzie się spektakl plenerowy pt. "Calineczka w Lessowych Wąwozach".

Motywy znanej i lubianej baśni Andersena w najbliższy piątek przeplotą się wśród ognia i tańca. Pomysłodawcą i reżyserem sztuki o losach Calineczki w Lessowych Wąwozach jest Katarzyna Grudzień, instruktorka Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika".

Więcej o sztuce...

Plakat promujący imprezę / Fot. Materiały Promocyjne POK "Dom Chemika"Piątkowy spektakl został przystosowany do naszego regionu - w pokazie odnajdziemy motywy Krainy Lessowych Wąwozów ze szczególnym uwzględnieniem okolic Puław. Pojawią się znane wąwozy lessowe, ale też i rzeka Wisła.

W spektaklu zostaną wykorzystane umiejętności młodych artystów, którzy podczas warsztatów sztukmistrzów zdobyli ogromną wiedzę na temat działalności teatru i jego form. W czasie spektaklu będziemy mieli okazję usłyszeć kompozycje ludowe.

Swój talent zaprezentują: Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" wraz z kapelą, młodzieżowy Teatr SPUT2, dziecięcy Teatr Lalek "Muchomor", zespół taneczny "Pokus" i puławska Grupa Tańca z Ogniem "Dyptam".. W projekt artystyczny zaangażowało się 60 osób.Podczas prób do "Calineczki" / Fot. Materiały Promocyjne POK "Dom Chemika"

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasto Puławy. Jego organizatorami są: POK "Dom Chemika", Towarzystwo Inicjatyw Własnych "Inspiracje", Urząd Miasta Puławy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.