Facebook Google+ Twitter

Cały rok na tych samych oponach

Pomimo tego, że świetnie zdajemy sobie sprawę z tego jak wyglądają cztery pory roku w naszym kraju meteorolodzy w wiadomościach niejednokrotnie potrafią nas zaskoczyć. Prawdziwa zima dopiero przed nami, a wielu kierowców nadal zastanawia się jakie opony kupić. Mowa tutaj o wyborze pomiędzy zimowymi, a całorocznymi.

 / Fot. materiały partneraZ opinii ekspertów wynika, że osobne komplety okazują się lepszym rozwiązaniem, aczkolwiek opony całoroczne produkowane są nadal, czyli nie koniecznie muszą być złym rozwiązaniem. Decyzja zawsze zależy od użytkownika auta w związku z czym możliwość wyboru jaką dają producenci jest dobra. Ale czy my dobrze wybierzemy?

Dla kogo opony całoroczne?

Całoroczny komplet opon bez wątpliwości poleca się kierowcom, którzy preferują normalną ekonomiczną jazdę. Są również idealne dla użytkujących swoje samochody wtedy, kiedy muszą, a nie są zmuszeni użytkować je często bez względu na warunki atmosferyczne. Mowa tutaj głównie o sezonie zimowym, gdzie oblodzona czy ośnieżona droga stawia przed kierowcami różne wyzwania.

Co prawda całoroczne opony, to mieszanka gumy letniej i zimowej, która daje pewnego rodzaju kompromis, aczkolwiek nie są to opony typowo zimowe. Uniwersalność tych opon sprawia, że nie musimy pamiętać o sezonowych wymianach. W związku z powyższym jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mówiąc kolokwialnie zawsze mają ,,niedoczas’’. Niższe koszta w skali roku w przypadku zakupu całorocznych opon, to także ważna rzecz. Głównie dla kierowców, których budżet domowy nie pozwala na większe wydatki. Komplet owych opon kosztuje mniej, niżeli dwóch kompletów sezonowych. Dodatkowo zaoszczędzamy na kosztach wymiany.

Czym sugerować się przy zakupie?

Kupując całoroczne opony powinniśmy brać pod uwagę wszystkie za i przeciw, które dotyczą naszego użytkowania samochodu. Jeśli korzystamy z auta jeżdżąc głównie po mieście, nasza technika jazdy jest rozsądna, a roczny przebieg mieści się w granicach 5-6 tys. km, to jak najbardziej całoroczne opony sprawdzą się w naszym przypadku. Ważne, aby kierować się swoimi oczekiwaniami i dobrze określić wystarczające potrzeby. Jak zostało wspomniane owe opony produkowane są dla określonej grupy kierowców, którym być może jesteś ty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.