Facebook Google+ Twitter

Cały, "Rosyjski świat" spotkał się w Domu Związków

W Moskwie dziś rozpoczęło się VI Zgromadzenia "Rosyjski świat". Głównym tematem jest - język rosyjski i historia Rosji. Do Sali Kolumnowej Domu Związków, gdzie odbywa się forum, przybył premier Dmitrij Miedwiediew.

Na VI Zgromadzenia "Świata rosyjskiego" przybyli goście z 81 państw. Brak jest tłumaczy - wszyscy mówią tym samym językiem. "Język rosyjski jest jednym z najbardziej popularnych języków obcych na świecie, naucza się go w szkołach i na uniwersytetach w wielu innych krajach.
"Liczę, że wysoka jakość wykładów nauki języka i literatury oraz podniesienia kwalifikacji pedagogów jest naszym głównym celem" - powiedział premier Rządu Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew. Na zjazd przyjechali Rosjanie mieszkający za granicą ale są też cudzoziemcy - Rosjanie w duszy.

Niemiec Martin Hoffman, dyrektor wykonawczy forum niemiecko-rosyjskiego, recytuje Puszkina z pamięci i zawsze nosi w kieszeni kilka bajek rosyjskich.
Język rosyjski w dzisiejszym świecie zna 300 milionów ludzi, naucza się go w 100 krajach.

Spośród 1200 uczestników forum najodleglejsza drogę, z Sydney w Australii, przebyła Svetlana Krestovskaya - spędziła prawie 20 godzin w samolocie, choć urodzona w Australii, po rosyjsku mówi prawie bez akcentu.

"Moje dzieci chcą aby ich dzieci mówiły po rosyjsku Moja najstarsza wnuczka, ma pięć lat, mówi po angielsku z rosyjskim akcentem." - powiedziała Krestovskaya.
Anna Maria Yarmolyuk z Argentyny – posiada ukraińskie nazwisko, korzenie syberyjskie i hiszpański akcent. Jej rodzice przybyli do miasta Mar del Plata na wybrzeżu Atlantyku w latach 60. A w 1986 roku, zbudowano "Rosyjski Dom", w którym została otwarta rosyjska szkoła.

"Chcemy mieć kontakt z kulturą rosyjską - powiedziała Anna Maria Yarmolyuk, pracownik "Domu rosyjskiego" w mieście Mar del Plata. Forum w Moskwie ma za cel omówienie metod nauczania języka rosyjskiego, szukanie nowych pomysłów. Dyskusje i okrągły stół – to wszystko do godziny dziesiątej w nocy. A jutro na Kremlu, do zgromadzenia "świata rosyjskiego" przybędzie Władimir Putin.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.