Facebook Google+ Twitter

Cały Śląsk wspiera Ruch Chorzów!

Kilka dni temu Śląskiem wstrząsnęła wiadomość, że w przysłowiowe "za pięć dwunasta" Ruchowi nie przyznano licencji na grę w Orange Ekstraklasie. Działacze, kibice Ruchu i innych na co dzień skonfliktowanych klubów śląskich złączyli siły.

Strona protestu. / Fot. screenPo nie przyznaniu Ruchowi Chorzów licencji na grę w Ekstraklasie, o czym informowaliśmy kilka dni temu na Śląsku rozpętała się burza. Mówi się, że do zmiany decyzji może PZPN skłonić jedynie UEFA lub... sami kibice, którzy już grożą wyjazdem do Warszawy. Póki co rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod protestem.

Na stronie www.wspolnyruch.ovh.org czytamy między innymi: Na miejsce w ekstraklasie Ruch Chorzów czekał 4 lata! Po wywalczeniu awansu PZPN odebrał "Niebieskim" możliwość gry wśród najlepszych drużyn w Polsce! Pomóż czternastokrotnemu Mistrzowi Polski pozostać tam, gdzie jego miejsce! Przyłącz się do naszej akcji i wykonaj WSPÓLNY RUCH!
WSPÓLNY RUCH to akcja kibiców Ruchu Chorzów, mająca na celu zebranie jak największej ilości wpisów od osób popierających przywrócenie drużyny Ruchu Chorzów do Orange Ekstraklasy! Weź udział w akcji i przekaż adres tej strony swoim znajomym. Pokażmy, że sympatykom piłki nożnej zależy na tym, aby drużyna "Niebieskich" rozgrywała swoje mecze na najwyższym szczeblu rozgrywek.

"To straszna krzywda i nie chodzi tylko o aspekt historyczny, ale i sportowy. Przecież ci chłopcy wywalczyli awans na boisku, wygrywając zmagania drugoligowe z ogromną przewagą. Dlatego z powodu jakiejś idiotycznej ludzkiej pomyłki w zaksięgowaniu nie można im tego odbierać przy zielonym stoliku! Dla mnie to ogromna tragedia: kibicowska i ludzka, jestem kibicem Ruchu od 55 lat" - wypowiedział się niedawno na łamach "Gazety Wyborczej" prof. Jan Miodek. Jeszcze ostrzej i dobitniej wyraził się o sytuacji inny artysta słowa:
"Łajdactwo w biały dzień. Nie wiem, czy w tej sytuacji nie warto rozważyć secesji śląskich klubów z polskiej ligi! - stwierdził na łamach "Gazety Wyborczej" również kibic Ruchu, pisarz - Wojciech Kuczok.

Na witrynie podpisało się już ok. 20.000 osób! Również kibiców z innych, dotychczas niechętnych ruchowi klubów. - Wolę derby z Ruchem, które same w sobie są magią i tradycją w Polsce nie spotykaną, niż mecze z drużynami bez ikry - tłumaczy swoje poparcie Kamil, jeden z kibiców Górnika Zabrze.

Przypomnijmy, że jest to już druga tego typu akcja rozpoczęta na Śląsku. Kilka miesięcy temu dwóch studentów uruchomiło stronę euro2012naslaskim.pl na której zebrało już kilkadziesiąt tysięcy głosów za włączeniem Stadionu Śląskiego w organizację Euro 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Myślę, że nie tylko Śląsk, ale cała Polska!;-) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wątpliwości pojawiają się jednak w tym, że Ruch był najlepiej przygotowany z nowej czwórki do OE. Sam Rusko powiedział, że akurat co do Ruchu było najmniej wątpliwości :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli w regulaminie przyznania licencji jest napisane, że taka i taka sprawa musi być zrobiona w taki i taki sposób, wszystko musi się zgadzać itd. itp. to trzeba tego regulaminu przestrzegać. Gdy zrobi się jakikolwiek wyjątek (czyli teraz dopuszczenie Ruchu do gry w OE), to każda następna drużyna, która nie dostała licencji na grę będzie wskazywać przykład chorzowskiej drużyny i będzie upominać się swoje. "Odpuszczanie" jednej drużynie spowoduje to samo w przypadkach innych drużyn. Nie ma wątpliwości, że Ruch jest zasłużonym klubem dla polskiego futbolu, ale prawo jest dla wszystkich równe. Moim zdaniem, Ruch powinien wcześniej zostać poinformowany o nieprzyznaniu licencji niż na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek Orange Ekstraklasy. Kibice gotowali się od dłuższego czasu na inaugurację, lecz spotkała ich przykra niespodzianka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ruuuuuuuch biało niebiescy, jestem gliwiczaninem, ale całym sercem jestem za Ruuuuuuuchem. Jeśli nie dopuści do rozgrywek twór zwany PZPN , to zajmie się tą sprawą prokurator.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.