Facebook Google+ Twitter

"Cały stadion śpiewa z nami" - kibice gotowi do Euro? [Posłuchaj]

Przeróbka zespołu Jarzębina "Koko Euro Spoko" wygrała w głosowaniu telewidzów na hit Euro. Kibice mają za to swój hymn - przeróbkę piosenki Jerzego Połomskiego.

W 1969 roku Jerzy Połomski wydał swoją drugą płytę, a na niej utwór „Cała sala śpiewa”. 10 lat później piosenka odniosła sukces na XVII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie była śpiewana w koncercie „Przeboje 35-lecia”. Później stała się piosenką biesiadną, często graną na weselach i imprezach towarzyskich. "Cała sala śpiewa" na koncertach, festynach, widowiskach, a teraz także na stadionach.

Kabaret Paka przerobił „Cała sala śpiewa” na „Cały stadion śpiewa z nami”. Początkowo piosenka miała być zwykłą częścią skeczu, jednak spodobała się i stała nieoficjalnym hymnem kibiców na Euro 2012. Każdy, kto wsłucha się w tekst, może zastanawiać, co on ma wspólnego z Mistrzostwami Europy. Piosenka ilustruje raczej poziom kibicowania na meczach ligowych oraz wyśmiewa władze PZPN.

"Koko Euro Spoko" wywołuje skrajne emocje, od śmiechu i kpin do poważnych ocen. Hymn kibiców może rodzić obawy, czy słowa „na trybunach unosi się jedynie kurz” nie staną się faktem. Czy „totalna zagrywka” nie przerodzi się w totalną zadymę, „a po Euro zostaną karaluchy, kibice i kurz”.

„Sport to zdrowie, to rozrywka”, więc pokażmy całemu światu, że polski kibic potrafi się świetnie bawić i wspierać naszą narodową drużynę kulturalnie, a maczety, łańcuchy, wyrywanie krzeseł i naparzanie pałami to już historia.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.