Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16112 miejsce

Cambridge, Oksford, Yale? Studiuj za granicą z Fundacją Królów

Przygotowujesz się do matury i marzysz o studiach za granicą? Dzięki Fundacji Królów możesz spełnić swoje marzenie i zostać absolwentem jednej z najlepszych uczelni świata.

Kolegium św. Jana, Uniwersytet Cambridge. / Fot. Tomasz OsuchPod koniec ubiegłego miesiąca w warszawskim Multikinie odbyła się konferencja TEDxWarsaw, w trakcie której zaprezentowano m.in. projekt Fundacji Królów - organizacji, która w zamierzeniu jej twórców pomagać ma polskim maturzystom w dostaniu się na najbardziej elitarne uczelnie z całego świata.

Galeria: Uniwersytet Cambridge: King's College

"Polska jest krajem o niezmiernie utalentowanej młodzieży i jednocześnie krajem, w którym w sposób niewystarczający wspiera się młodych ludzi w procesie podejmowania przez nich życiowych wyborów, do jakich niewątpliwie należy wybór studiów i uczelni oraz w dalszej prespektywie, kariery zawodowej" - przekonuje Zuza Lewandowska, wiceprezydent Fundacji Królów.

Właśnie na pomocy w dokonaniu odpowiedniego wyboru oraz wypełnieniu wszelkich formalności skupi się praca fundacji, która korzystać będzie z bogatych doświadczeń, pochodzących z Polski, studentów i absolwentów najlepszych uniwersytetów na świecie.

Galeria: Uniwersytet Cambridge: St. John's College

"Kilka uczelni, takich jak Oksford, Cambridge czy Imperial mają rozmowy kwalifikacyjne. Dla wielu ludzi to spory problem. Wiele osób, które dostaną zaproszenie na rozmowę nie radzą sobie na niej. Chcemy, aby ludzie, którzy przez to przeszli podzielili się swoim doświadczeniem, opowiedzieli jak się zachować" - mówi w wywiadzie dla serwisu naTemat.pl pomysłodawca i szef Fundacji Królów, Maciej Michalski.

W chwili obecnej w projekcie Fundacji Królów udział bierze sześć znakomitych uczelni: Yale, Oksford, Cambridge, London School of Economics, University College i Imperial College w Londynie.

Więcej informacji na temat Fundacji Królów znaleźć można na stronie www.thekingsfoundation.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.