Facebook Google+ Twitter

Camera Obscura 2011. Reportażyści walczą o nagrodę Kapuścińskiego

18 października w Bydgoszczy rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Reportażu Camera Obscura. Najlepsi reportażyści Europy będą rywalizowali w Teatrze Polskim o nagrodę Grand Prix im. Ryszarda Kapuścińskiego. Festiwal potrwa do 22 października.

 / Fot. Materiał prasowyMiędzynarodowy Festiwal Sztuki Reportażu Camera Obscura to impreza, której żaden prawdziwy miłośnik reportaży nie może przegapić. Od 18 do 22 października w Teatrze Polskim w Bydgoszczy kinomani mogą nie tylko oglądać wybrane projekcje, ale także uczestniczyć w warsztatach filmowych, dyskusjach, seminariach, spotkaniach z twórcami. Zajęcia dydaktyczne będą odbywać się codziennie w godz. 11-16. O godz. 17 rozpoczną się seanse filmów i reportaży z całego świata zakwalifikowanych do konkursu.

Czytaj także: Czy uda się ocalić reportaż?

Reportażyści będą walczyli w kilku kategoriach: reportaż radiowy, reportaż telewizyjny/dokument/fotokast, animacja. O główną nagrodę, Grand Prix im. Ryszarda Kapuścińskiego o wartości 3 tysięcy euro, walczyć będą twórcy reportażu telewizyjnego.

 / Fot. mat. pras.Na festiwalu będą gościć znakomici dziennikarze i filmowcy. W poprzednich latach na Camera Obscura pojawili się m.in. Mariusz Szczygieł, Andrzej Fidyk, Ilze Bukovska Jacobsen, Geraldine Abrassart, Witold Pronobis.

Program festiwalu znajdziecie na stronie cameraobscura.pl


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.