Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8510 miejsce

Camerimage 2014. Jack Strong w Konkursie Filmów Polskich

Film Jack Strong obejrzało już ponad milion osób. Na Camerimage Festiwal obraz Władysława Pasikowskiego zgłoszono do Konkursu Filmów Polskich. Wczoraj film przedstawiono widzom festiwalu i jury. Po projekcji odbyła się konferencja prasowa.

Magdalena Górka i Marcin Dorociński na konferencji prasowej / Fot. Andrzej WiosnaFestiwal Camerimage to festiwal autorów zdjęć filmowych, stąd obecność w Bydgoszczy Magdaleny Górki, która jest autorką zdjęć do tego filmu. Magdalena Górka jest autorką zdjęć do m.in serialu ,,Glina".

Artystka - absolwentka łódzkiej filmówki - aktualnie mieszka w Los Angeles i ma na koncie kilka znaczących na tamtym rynku produkcji. Jest np. autorką zdjęć do teledysków wielu znanych artystów.Magdalena Górka / Fot. Andrzej Wiosna
W 2011 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Paramount Pictures i dostała prace w serialu ,,Paranormal Activity", jest to najbardziej kasowy w USA serial grozy.

Na konferencji prasowej po projekcji "Jacka Stronga" artyści opowiadali o specyfice pracy z Władysławem Pasikowskim. Jednym z podstawowych zamierzeń Pasikowskiego w tym filmie, było pokazać Polskę tamtego okresu, jako kraj, w którym nie brakowało wśród społeczeństwa optymizmu, kraj barwny, budzący nadzieję i dający wiarę na przyszłość.
Marcin Dorociński / Fot. Andrzej Wiosna
Dorociński opowiadał o trudnej, niejednoznacznej roli, jaką postać Kuklińskiego odegrała w historii Polski. Mówił, że cena jaką zapłacił Kukliński za swoją misję, była wysoka, i bardzo różnie oceniona przez społeczeństwo.

Wiadomo, że historię - w miarę obiektywnie - można ocenić, osądzić po wielu latach...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.