Facebook Google+ Twitter

Camerimage. Żydowicz: Nie zamierzam skakać z dachu na głowę

Ważą się losy jednej z największych i z całą pewnością najbardziej atrakcyjnych polskich inwestycji w sektorze kultury od lat.

Nowe Centrum Łodzi, a w nim ikona łódzkiego, filmowego światka: Centrum Festiwalowo – Kongresowe nieustannie wzbudzają kontrowersje, a medialne spekulacje sieją zamęt w głowach zdezorientowanych łodzian. Dziwi fakt, że w lokalnej prasie wciąż publikowane są nierzetelne informacje wprowadzające mieszkańców w błąd, a każda prośba o sprostowanie w efekcie ląduje w koszu na śmieci.

Miejski projekt mający ogromne znaczenie w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a także w ogólnym rozwoju Łodzi, został sprowadzony do poziomu dyskusji prasy bulwarowej, która zamiast na faktach koncentruje się na plotkach, domysłach i insynuacjach. Merytoryka artykułów zastąpiona jest prywatnymi opiniami typu „Nie będę płakała po Żydowiczu”.

Nigdzie nie można natomiast znaleźć informacji naprawdę istotnych, jak choćby tej, że budynek CŁC przedstawiany w mediach jako prywatny pałac Żydowicza, w rzeczywistości jest i będzie własnością miasta i to miasto będzie w przyszłości jego jedynym beneficjentem. Mieszkańcy, którzy tego nie wiedzą, są przeciwni projektowi obawiając się, że prywatny biznesmen przywłaszczy sobie ogromną sumę publicznych pieniędzy.

Warto jednak zaznaczyć, że medialna zawierucha wokół postaci dyrektora festiwalu Plus Camerimage, nie przeszkadza łodzianom w zbieraniu podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą w sprawie budowy CŁC. Podpisy zbierają studenci wszystkich łódzkich uczelni wyższych, uczniowie szkół średnich, a także stowarzyszenia i organizacje studenckie. W ciągu zaledwie kilku dni w akcję zaangażowani zostali również taksówkarze oraz właściciele sklepów i restauracji.

Wszyscy są przekonani, że inwestycja ta sprowadzi na Łódź ogromne korzyści. Potrzebują 6000 podpisów i wydaje się, że to tylko kwestia czasu, bo jak wynika z badań statystycznych przeprowadzanych przez firmę Millward Brown, 80 proc. mieszkańców Łodzi zdecydowanie popiera budowę Camerimage Łódź Center według projektu Franka Gehry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.