Facebook Google+ Twitter

Cameron chce zabrać zasiłek imigrantom, których dzieci przebywają w krajach ojczystych

David Cameron opowiedział się przeciwko dodatkowi rodzinnemu na dzieci, który otrzymują imigranci. Chodzi o sytuację, gdy pociechy beneficjentów dodatku przebywają w swoich krajach ojczystych.

 / Fot. EPA/OLIVIER HOSLET"Obecne uregulowania unijne dopuszczają wypłatę dodatku rodzinnego na dzieci odprowadzającym składkę ubezpieczenia socjalnego pracownikom z UE także wtedy, jeśli dzieci nie mieszkają z nimi" - mówił premier Wielkiej Brytanii w BBC. Cameron przypomniał, że zmiana tego stanu rzeczy wymagałaby modyfikacji w unijnym prawie.

Cameron opowiada się za uściśleniem i ograniczeniami w unijnej zasadzie swobodnego przemieszczania się. Jego zdaniem należy zapobiec migracjom na wielką skalę. Wielka Brytanii będzie renegocjować warunki swojego członkostwa w UE i zamierza powyższe żądania uczynić jednymi z najważniejszych.

"Są inne kraje europejskie, które tak jak ja uważają za niewłaściwe, byśmy komuś z Polski, kto tutaj przyjeżdża i ciężko pracuje, musieli płacić dodatek na dziecko dla jego rodziny w Polsce" - mówił premier Cameron cytowany przez serwis Gazeta.pl.

Imigranci otrzymują nieco ponad 20 funtów tygodniowo na dziecko w ramach dodatku. Kolejne dzieci dostają 13,4 funtów. W 2013 r. wprowadzono limit dochodów wynoszący 50 tys. funtów rocznie, dzięki któremu ograniczono wypłaty. Przekroczenie 60 tys. funtów rocznie powoduje wstrzymanie zasiłku.

Według danych gazety "Mail on Sunday" głównymi beneficjentami świadczenia są Polacy. Dodatek wypłacany jest aż 25659 polskim dzieciom, co stanowi 2/3 ogólnej liczby dzieci, którym przysługuje zasiłek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.