Facebook Google+ Twitter

Cameron o zamieszkach w Wielkiej Brytanii: pokonamy bezmyślną przemoc

Brytyjski premier David Cameron podczas specjalnej sesji w Izbie Gmin poświęconej zamieszkom, zapowiedział walkę z przestępcami i pomoc dla ofiar. Na ulicach mają pojawić się armatki wodne i więcej policji. Pula odszkodowań to 200 mln funtów.

 / Fot. EPA/ANDY RAINNa ulicach mają pojawić się armatki wodne i więcej policji. Pula odszkodowań to 200 mln funtów. Oto zapis wystąpienia Davida Camerona.

"To, co widzieliśmy w ostatnich dniach na ulicach jest nie do przyjęcia. Nie ma żadnego wytłumaczenia tych działań. Widzieliśmy ranne osoby, leżące na ulicach. Nie będziemy tolerować kultury strachu".

Zobacz też: Zdjęcia z zamieszek w Londynie i Manchesterze


"Na początku były to pokojowe demonstracje, jednak wykorzystano sytuację i trzy dni później zaczęto rabować i podpalać sklepy. Okazuje się że mieliśmy za mało adeptów na ulicy. Na początku policja nie traktowała tego jako działania kryminalne".

"Działania jakie chcemy podjąć to: bardziej efektywna praca policji, więcej policji na ulicach, zwiększenie jej liczby z 6 do 16 tys. na cały weekend. Policjanci z innych regionów kraju zostaną przerzuceni do regionów niebezpiecznych".

"Każdy kto zostanie skazany, pójdzie do więzienia za zamieszki na ulicach. Armatki wodne będą dostępne do użycia 24 godziny na dobę".

"Współpracujemy z policją i wywiadem, sprawdzamy czy jest możliwe zablokowanie komunikatorów internetowych. Wprowadzimy zakaz noszenia masek na twarzach, w przypadku podejrzenia praktyk kryminalnych. Będziemy działać do tej pory, aż pokonamy bezmyślną przemoc. Nikt nie zapomni widoku kobiety skaczącej z budynku".

Zobacz też: Zdjęcie Polki obiegło cały świat


"Każdy poszkodowany może ubiegać się odszkodowania. Ich pula to 200 mln funtów. 20 mln przekazujemy na fundusz, który ma pomóc stanąć na nogi firmom, które poniosły straty podczas zamieszek. Obniżymy również podatki dla firm. Staramy się zmienić przepisy budowlane, które będą chroniły przed tego typu zamieszkami. Powstanie fundusz, który będzie zapewniał mieszkania rodzinom, które straciły swoje własne na wskutek zamieszek".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Andrzej Maraszkiewicz
  • Andrzej Maraszkiewicz
  • 12.08.2011 11:06

Libertyńska postawa rozwiązywania problemów społecznych poprzez pałowanie niezadowolonych.To samo widzieliśmy w Madrycie i Atenach,mimo iż rządzi tam pseudo lewica.czy poprzez rozpędzanie i prowokowanie manifestantów rozwiąże się społeczne problemy,czy też raczej będą się one nawarstwiać i kumulować energię gniewu?Libertyńska filozofia,która zadomowiła się także w Polsce głosi,że wszystko wolno prócz podnoszenia ręki na władzę.Państwo społeczeństwo zostawia samemu sobie zostawiając sobie prawo nieomylności i ściągania podatków tudzież podstawowych i szczątkowych form opieki zdrowotnej i pomocy społecznej (30-50 zł.miesięcznie). Główne siły rządzący skupiają na zabezpieczaniu kapitału bogatych i giełdowych spekulantów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.