Facebook Google+ Twitter

Canal+ do 2011 roku pokazuje OE. Magazyn skrótów będzie w TVP!

Dziś po godzinie 13.50 na konferencji prasowej dla mediów prezes Ekstraklasy SA, Andrzej Rusko poinformował, że Canal+ nadal będzie pokazywało spotkania OE. W niedzielę wieczorem magazyn skrótów będzie można oglądać także w TVP!

Na konferencje prasową zjawili się przedstawiciele Ekstraklasy SA oraz SportFive. / Fot. Marcin ChilińskiKonferencja została zaplanowana na godzinę 13.00, ale przez przedłużające się rozmowy przedstawicieli Ekstraklasy S.A. i SportFive z przedstawicielami klubów, my, czyli dziennikarze musieliśmy czekać kilkadziesiąt minut.

Oficjalne logo Canal +. / Fot. logoPrezes zarządu Ekstraklasy S.A., Andrzej Rusko poinformował, że przez następne trzy sezony (czyli do 2011 roku) OE będzie znowu tylko dla abonamentów Cyfry +. Telekomunikacja Polska S.A., która razem z Canal + złożyła ofertę także wygrała, bowiem TP S.A. będzie mogła pokazywać mecze naszej rodzimej ekstraklasy przez łącze telefoniczne.

Mały sukces zanotowała także Telewizja Polska, ponieważ kibice niemający dostępu do Canal+ i TP S.A. będą mogli oglądać w każdą niedzielę około godziny 22.00 skróty wszystkich spotkań z danej kolejki. Oprócz tego w TVP będzie można oglądać fragmenty meczów i bramek w programach informacyjnych dzięki zdobyciu tzw. „pakietu newsowego”.

- Oferta ITI i Polsatu była w gruncie rzeczy bardzo dobra, jednak zaproponowana kwota była mniej atrakcyjna - powiedział prezes zarządu SportFive, Andrzej Placzyński. Przypomnę, że te dwie wielkie platformy chciały tez stworzyć kanał Ekstraklasa TV, ale nie tylko nazwę, ale oddzielny kanał.

Oficjalne Logo TPSA. / Fot. logoNowy kanał Ekstraklasa TV ?
Jak poinformowali przedstawiciele Ekstraklasy S.A. i SportFive to jest tylko nazwa „robocza” sojuszu Canal+ i Telekomunikacji Polskiej S.A. Dzięki temu kibice będą mogli oglądać, wszystkie, 240 meczów w sezonie. Prezes zarządu Ekstraklasa S.A., Andrzej Rusko powiedział krótko i na temat „Kanał na pewno spełni oczekiwania kibiców i klubów”.

Oficjalne logo Orange Ekstraklasy. / Fot. logoJak to ma wyglądać ?
Trzy mecze transmitowane będą za pośrednictwem Canal +, natomiast reszta spotkań będzie można obejrzeć dzięki Telekomunikacji Polskiej S.A. poprzez internet. Będą one transmitowane w technologii DTH, czyli obraz będzie w jakości cyfrowej. Mecze będą rozgrywane tak jak teraz czyli od piątku do niedzieli (dzięki odpowiednim technologia można pokazywać równolegle dwa spotkania). Jeśli chodzi o abonament to będzie trzeba wykupić dwa abonamenty (w TP S.A. i Canal+) aby na żywo obejrzeć wszystkie spotkania danej kolejki. W późniejszym czasie kibic będzie mógł wybrać poszczególne mecze do oglądania i tylko za nie płacić.

Jest to jeden z największych kontraktów w historii lig europejskich na przełomie dziesięciu lat i na pewno najlepszy w całej historii polskiego sportu (nieoficjalnie mówi się o kwocie, nawet przekraczającej 120 milionów złotych). Dyrektor Generalny SportFive, Nikolaus von Doetinche powiedział, że jak na razie nie wiadomo ile będzie odbiorców, jednak na początku szacuje się, że ta liczba może przekroczyć nawet kilku dziesięciu milionów odbiorców ...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

na razie niwiele z tego zrozumiec można...pewnie i tak trzeba bedzie płacic za tą nędzną skorumpowaną ligę..

Komentarz został ukrytyrozwiń

no ciekawy jestem jak bedzie to wyglądało w praktyce

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.