Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18551 miejsce

Canal+ stworzy serial na motywach najnowszej książki Szczepana Twardocha

Telewizja Canal+ zapowiada ekranizację najnowszej powieści Szczepana Twardocha pt. "Król". Serialowej adaptacji doczeka się również proza Vincenta V. Severskiego.

 / Fot. materiały prasoweTelewizja Canal+ nabyła prawa do nakręcenia serialu na motywach najnowszej książki Szczepana Twardocha pt. "Król" - podaje serwis Wirtualne Media.

Powieść trafiła na rynek księgarski w październiku. Tym razem pisarz osadził fabułę w Warszawie, w latach 30. XX wieku. Książka opowiada o stołecznym półświatku. Gangsterach, którzy czerpali korzyści z sutenerstwa, rozbojów czy handlu narkotykami. Twardoch ciekawie zarysował tło sanacyjnej Polski. Ważnym elementem fabuły był zaplanowany przez pułkownika Adama Koca zamach stanu z udziałem marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego i Bolesława Piaseckiego.

Serial na podstawie powieści "Król" to tylko jedna z zapowiedzi Canal+. Stacja nakręci drugi sezon dobrze przyjętego serialu "Belfer" z Maciejem Stuhrem w roli głównej. Nabyła też prawa do ekranizacji powieści szpiegowskich Vincenta V. Severskiego.

W przyszłym roku prawdopodobnie zobaczymy drugi sezon "Belfra" lub czteroczęściowy serial na motywach prozy Severskiego - podają Wirtualne Media. Na "Króla" poczekamy zapewne do 2018 r.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.