Facebook Google+ Twitter

Cancer Bats w Polsce już za kilka dni

12 i 13 kwietnia kolejno w Warszawie i w Poznaniu wystąpi kanadyjska formacja. Towarzyszyć jej będą zespoły Vera Cruz, Setting the Woods on Fire i Blues Beatdown.

 / Fot. PlakatKilka lat temu podczas chaotycznej wędrówki po pewnym wyspiarskim mieście trafiłam przez przypadek na nieprawdopodobny koncert. Na niewielkiej przestrzeni klubu kłębiły się tłumy słuchaczy, wszystko w rytm ciężkiej, brutalnej muzyki. Uwiodła mnie wówczas ich umiejętność znajdywania przez cały czas punktu harmonizujący agresję z perfekcją, emocje z techniką. W takim inkubatorze kontrolowanego chaosu wszyscy na chwilę się zapomnieli. Występ był krótki, ale doskonale intensywny, pozostawił zachwyt i niedosyt. Choćby dla samego błogiego niedosytu warto będzie ich zobaczyć jeszcze raz - zespół nazywa się Cancer Bats i już w następnym tygodniu zjawi się w Poznaniu w klubie Pod Minogą (13 kwietnia) i w warszawskiej Progresji.

Przedsmaku Cancer Bats na żywo, z ich hardcorowo-metalowym potencjałem, można szukać na płytach "Birthing the Giant", "Hail Destroyer" i "Bears, Mayors, Scraps & Bones". Tę ostatnią nagrali w ubiegłym roku i znalazł się na niej między innymi taki cover:


Obok Cancer Bats w obu miastach stawią się Paryżanie z Vera Cruz, którzy jak na razie dorobili się jednej EPki, zagrali już trasę z wyżej wymienionym zespołem i z nie mniejszym od niego animuszem eksplorują ciężkie rejony metalu pomieszanego z hard-core. W ten sposób dawka mocnych dźwięków zostanie podwojona. A zainteresowanych brzmieniem Francuzów odsyłam na stronę Myspace.

Bardziej melodyjną wersję metalu zaprezentuje młody zespół Blues Beatdown, który wystąpi przed zespołami w Poznaniu. Skojarzenia z Down czy Pantherą są jak najbardziej na miejscu, o czym przekonują utwory na Myspace.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.