Facebook Google+ Twitter

Cannibal Corpse obruszyli południowoafrykańskich chrześcijan

Witchfest obwołano największą imprezą metalową, jaką widziała Afryka. Niestety, organizatorzy napotkali trudności ze strony lokalnych wspólnot chrześcijańskich. Prawdopodobnie głównym powodem utrudnień jest udział Cannibal Corpse.

Cannibal Corpse (logo). http://www.moshville.co.uk/book-review/2014/09/review-bible-of-butchery-cannibal-corpse-the-official-biography/ / Fot. moshvilleOrganizatorzy festiwalu Witchfest w Republice Południowej Afryki, imprezy rozreklamowanej jako największy festiwal metalowy jaki widziała Afryka, zostali zmuszeni do zmiany miejsca. Ponoć udział Cannibal Corpse i Hatebreed był katalizatorem reakcji lokalnej społeczności chrześcijańskiej. Warto nadmienić, że chrześcijaństwo stanowi około 50 procent wyznawców wobec wszelakich religii na kontynencie afrykańskim. RPA jest pod tym względem dość prężnym ośrodkiem, gdzie ogółem 75 procent ludności deklaruje wiarę w nauki Jezusa Chrystusa, wliczając w to protestantów, tak zwanych afrochrześcijan i innych wiernych podobnej przynależności.

Witchfest zaplanowano zorganizować na gruntach rolnych miejscowości Hartbeespoort, w Prowincji Północno-Zachodniej. Impreza miała odbyć się w tym miejscu w dniach 2-6 kwietnia. Jednakże przeniesiono się do Lanserii w prowincji Guateng, lokacji położonej w połowie drogi między Pretorią i Johannesburgiem. W rzeczywistości są tam tereny międzynarodowego portu lotniczego. Lotnisko Lanseria jest jednym z największych obiektów tego rodzaju w RPA.

Twórcy festiwalu obwiniają członków "chrześcijańskiej wspólnoty" z Hartbeespoort o spóźnioną reakcję. Niemniej event odbędzie się, a wszystkim fanom, którzy już dokonali wszelakich formalności i rezerwacji związanych z podróżą i zakwaterowaniem w uprzednio wskazanym miejscu, zapewniona zostanie właściwa pomoc.

W swoim oświadczeniu organizatorzy mówią: "Cóż, jak zwykle musisz być gotowy, by się pozbierać. Witchfest festiwal zainkasował kolejny cios (nie śmiertelny) w ciągu minionego tygodnia" - i przybliżają pozornie sielankowy obraz wsi na Czarnym Lądzie - "Wydaje się, że wielkoduszność i ugodowy charakter wspólnoty chrześcijańskiej Hartbeespoort, są urlopowane. Wywierali presję co do miejsca i samych farmerów do tego stopnia, że powiedziano nam, albo wybulicie 250 tysięcy dolarów i kupicie gospodarstwo, albo odejdziecie". Jak dalej oznajmiono: "Tak więc, musieliśmy ustąpić. Teraz dobre wieści. Mamy zaklepane nowe miejsce na terenie Lanserii. Oznacza to, że oferujemy bezpłatne transporty z lotniska Lanseria do nowego miejsca. Wszystkie bilety są nadal ważne."

To nie pierwszy raz, kiedy Cannibal Corpse napotkali opór i protesty środowisk religijnych. W ubiegłym roku zespół został zmuszony do odwołania koncertów w Rosji. Zdarzyło się, że przerwano występ w trakcie jego trwania. Miały miejsce zamieszki na tle religijnym. Nakazem sądu zakazano tłumaczenia tekstów utworów CC, oraz rozpowszechniania materiałów z grafikami związanymi ściśle tematycznie z ich twórczością. Motorem napędowym akcji protestacyjnych, był w tym przypadku prawosławny ruch społeczny "Wola Boża", który jeszcze nim CC pojawili się w Rosji, zapowiadał walkę o zawrócenie muzyków z przejścia granicznego. Przede wszystkim, starali się wykazywać fakt afirmacji bluźnierstwa przez zespół. Ta sama organizacja religijna występowała przeciw koncertom polskiego Behemotha, w efekcie czego miały miejsce aresztowania, deportacja, straty finansowe (i nie tylko) i inna Sodoma i Gomora.

Oprócz wspomnianych bandów jakie wystąpią na festiwalu w RPA, zapowiedziano udział licznych formacji, m.in: Epica, Decapitated, Kataklysm, Alestorm, Grave i wiele innych.

Video Cannibal Corpse do utworu "No Remorse" (Metallica cover) jest propozycją mniej spójną tematycznie z nadrzędnym przekazem zespołu:źródło: Metal Hammer

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.