Facebook Google+ Twitter

"Cappuccino dla Afryki". Jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-01-02 22:35

"Cappuccino dla Afryki" to akcja charytatywna, w której każdy miłośnik kawy może jej skosztować i jednocześnie pomóc osieroconym dzieciom w Afryce. Jak to zrobić? Wystarczy między 4 a 6 stycznia wpaść do jednej z czadowych kawiarni.

 / Fot. Jazzbobrown/Wikipedia/domena publicznaNikt nie zna szczegółowej historii powstania cappuccino, ale wiadomo, że wiąże się ona z zakonem kapucynów. Otóż kolor mniszego habitu odzwierciedla kolor idealnie przygotowanego cappuccino, a sama nazwa napoju pochodzi od określenia kapucyńckiego kaptura (który przypomina czubek pianki na filiżance kawy).

Krakowscy kapucyni, pomagający biednej ludności w Afryce, postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizowali akcję "Cappuccino dla Afryki". Dzięki jednej wypitej kawie jedno osierocone dziecko dostanie posiłek.

Obecnie do projektu przyłączyło się już kilkanaście kawiarni i restauracji w Krakowie i innych miastach, ale lista jest wciąż otwarta. Gdzie można znaleźć te czadowe kawiarnie? Spis znajdziesz na stronie cappuccinodlaafryki.pl. Kto nie będzie w tych dniach w grodzie Kraka może skorzystać ze sklepiku internetowego i wypić kawę online oraz zakupić paczkę kawy Massaia (wystarczy wejść tutaj).

Cały dochód zostanie przeznaczony na dwa projekty. Pierwszy z nich to ufundowanie posiłków dla 200 sierot, mieszkańców parafii Ndim w Republice Środkowoafrykańskiej, podopiecznych brata Roberta Wieczorka OFMCap, który od 17 lat pracuje na misjach w Afryce. Drugi projekt, br. Jacka Siemieniaka OFMCap to przebudowa starej biblioteki, na centrum edukacyjne, w miejscowości Baibokum w Czadzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czas na kawę ... Zapraszam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.