Facebook Google+ Twitter

Cappuccino z Agnieszką Osiecką na święcie Saskiej Kępy

19 maja 2012 roku w ramach święta Saskiej Kępy w Ognisku Pracy Pozaszkolnej przy ulicy Alfreda Nobla 18/26 Harcerski Teatr „Paradox” wystawił przedstawienie oparte na twórczości związanej z Saską Kępą Agnieszki Osieckiej.

Ulotka reklamująca przedstawienie. / Fot. Marek MedyńskiAktorzy teatru recytowali wiersze i razem z gościnnie występującą piosenkarką Iloną Grużewską śpiewali piosenki, do których tekst napisała Agnieszka Osiecka: Małgośka, Miasteczko Cud, W żółtych płomieniach liści, Od dzisiaj nie tańczę. Piosenki zostały zaśpiewane poprawnie, chociaż harcerkom brakowało do oryginalnych wykonawców (mimo to W żółtych płomieniach liści Julia Jarmoszewicz zaśpiewała lepiej niż duet Janowski i Groniec), ale trzeba zauważyć że nie są profesjonalnymi piosenkarzami.

Kilkukrotnie przypominano fragmenty życia i myśli Agnieszki Osieckiej, ale w porównaniu do zeszłorocznego przedstawienia zrezygnowano z fabuły splatającej wszystkie występy. Może to i dobrze. Rok temu nie podobały mi się przerywniki fabularne, chociaż mogło to wynikać z tego, że były one kobiece, opowiadające o spotkaniu dwóch koleżanek w kawiarni.

Oceniam przedstawienie jako całkiem dobre. Nie tak dobre jak inne występy teatru: Karczma Chagala, Cynamon i Imbir, benefis Jerzego Zygmunta Nowaka, ale jest to inna skala przedsięwzięcia. Wydaje mi się że również publiczności zgromadzonej w Jordanku się podobało, chociaż większe ożywienie można było zobaczyć przy kultowej Małgośce, czy finałowej skocznej piosence Nie ma jak pompa.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.