Facebook Google+ Twitter

Caritas: 250 tys. złotych dla powodzian

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-29 12:31

Caritas Polska przekazała 250 tysięcy złotych na rzecz powodzian. Pieniądze trafiły do Caritas diecezji tarnowskiej i rzeszowskiej, które otrzymały, każda po 120 tysięcy złotych, oraz do Caritas Opolskiej w wysokości 10 tysięcy.

Jak podała Caritas diecezji rzeszowskiej - na tamtejszym terenie zostało zniszczonych 1500 domostw. Dziś Caritas przekaże ponad 270 rodzinom pomoc w wysokości 700 zł dla każdej rodziny. Poza tym potrzebujący otrzymają żywność, odzież, środki chemiczne i inne niezbędne rzeczy. Caritas Rzeszowska w pierwszej kolejności pomagać będzie powodzianom z terenów wiejskich. Na terenie diecezji zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla powodzian odbędzie się 5 lipca.

W diecezji tarnowskiej przez wodę zostało zalanych ponad tysiąc gospodarstw. W tej chwili trwa liczenie strat, potrzebne są środki czystości, żywność, odzież, koce, itp. Caritas diecezjalna w Tarnowie przekazuje kilkanaście ton środków czystościowych oraz wodę pitną. Z pomocą pospieszyły lokalne wytwórnie wód mineralnych. Wszystkie te dary trafiają bezpośrednio do poszkodowanych. Poza tym w najbliższych dniach Caritas Tarnowska przekaże poszkodowanym zapomogi finansowe, w łącznej kwocie 200 tysięcy złotych.

Natomiast w województwie opolskim, jak do tej pory Caritas wie o 15 domostwach zniszczonych przez powódź. Tam również trwa udzielanie niezbędnej pomocy. Wszędzie trwa liczenie strat, diagnozowanie wstępne potrzeb, tak by każdy poszkodowany otrzymał niezbędną pomoc.

Dyrektorzy Caritas diecezjalnych są w stałym kontakcie z miejscowymi Parafialnymi Zespołami Caritas, które są najbliżej poszkodowanych.

W całym kraju 12 lipca odbędzie się przy kościołach zbiórka finansowa do puszek Caritas. Zebrane środki posłużą do niezbędnej pomocy powodzianom.

Powodzianom można także pomóc wysyłając SMS o treści "pomagam" pod nr 72 902 (koszt 2,44 zł z VAT)).

Można także wpłacić na konto dowolną sumę: Caritas Polska ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem: "Powódź Południe".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.