Facebook Google+ Twitter

Caritas kolonie dla dzieci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-22 17:46

Około 80 tysięcy dzieci uczestniczy w wakacyjnych koloniach organizowanych przez Caritas Polska. Na turnusach w Toruniu i innych miastach gości kilkaset dzieci z terenów zalanych przez powódź.

Wicedyrektor Caritas Polska ksiądz Marcin Brzeziński podkreśla, że wypoczynek dla tych dzieci jest organizowany w pierwszym rzędzie. "Dzieci albo już wyjechały, albo w najbliższym czasie będą wyjeżdżały na kolejne turnusy, aby mogły odpocząć, zapomnieć o przykrych wydarzeniach, i mieć - mimo wszystko - pogodne wakacje" - mówi wicedyrektor Caritas.

W ośrodkach kolonijnych Caritasu są na wakacjach także dzieci z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Litwy i Rumunii. Ponad 6 tysięcy dzieci polskiego pochodzenia spędza czas z polskimi rówieśnikami. Ich pobyt współfinansuje Wspólnota Polska i biuro polonijne Senatu. Paulina Rozynek z Caritas powiedziała, że program kolonii jest tak organizowany, aby polonijne dzieci mogły jak najlepiej wspominać pobyt w Polsce. Dzieci mają poznawać polską historię, tradycje i kulturę, będą także zwiedzać. Zaplanowano też wiele zajęć z polskimi rówieśnikami.

W ubiegłym roku w koloniach Caritas uczestniczyło ponad 120 tysięcy dzieci. Tego lata udało się zgromadzić fundusze na sfinansowanie wypoczynku tylko 80 tysięcy kolonistów.

Większość z nich to dzieci z ubogich rodzin, których nie stać na pełną opłatę za zwykłe kolonie. W ośrodkach Caritas dopłata ze strony uczestników wynosi około 100-200 złotych i często jest w całości pokrywana przez ośrodki pomocy społecznej. Wielu rodziców ubiegłorocznych kolonistów jednak w tym roku nie opłaciło wyjazdów dzieci, z powodu braku pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

joanna cichy
  • joanna cichy
  • 08.08.2011 19:13

ja sama byłam na tej koloni to najlepsze wakacje mojego życia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.