Facebook Google+ Twitter

Caritas po raz dziesiąty wręczy medale „Bogaci Miłosierdziem”

W czwartek 6 grudnia, o godz. 18.00, na uroczystym koncercie w Filharmonii Krakowskiej organizowanym przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej i Centrum Jana Pawła II zostaną wręczone medale „Bogaci Miłosierdziem”.

Medal przyznawany jest przez kapitułę Caritas Archidiecezji Krakowskiej raz do roku, za szczególną pomoc potrzebującym. Do tej pory Caritas wręczył czternaście medali pojedynczym osobom, zgromadzeniom i hospicjom. W tym roku Kapituła Caritas Archidiecezji Krakowskiej przyznała dwa medale ”Bogaci Miłosierdziem” - Podhalańskiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Chorych i Hospicjum Jezusa Miłosiernego – za działanie zainspirowane orędziem Ojca Świętego Jana Pawła II w Łagiewnikach. Szczególnie zaś za objęcie pomocą osób cierpiących na choroby nowotworowe oraz ich rodziny, z terenu Podhala. W imieniu Stowarzyszenia nagrodę odbierze Anna Węglarz, lekarz medycyny, współtwórczyni Podhalańskiego Stowarzyszenia w Zakopanem.

Medal otrzyma również Parafia pw. Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie – za wieloletnią pracę charytatywną obejmującą wszystkie grupy potrzebujących, a szczególnie za pomoc chorym, niepełnosprawnym, bezdomnym i dzieciom - nagrodę odbierze Ks. Jan Głód, wieloletni proboszcz Parafii miłosierdzia Bożego w Krakowie.

Medal „Bogaci Miłosierdziem” został zaprojektowany dla krakowskiego Caritas przez prof. Czesława Dżwigaja - artystę plastyka . Ma on kształt pieczęci, na jego awersie obok znaku Caritas i nazwy medalu, zostaje wygrawerowane nazwisko osoby, której został dedykowany. Na rewersie zarys katedry wawelskiej. Małe znaki Caritas u jej stóp symbolizują rzeszę ludzi zaangażowanych w pomoc potrzebujących

Jak poinformował nas na konferencji prasowej ks. Bogdan Kordula, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej – poprzez organizowany co roku Koncert Adwentowy, Caritas pragnie podziękować wszystkim, którzy w ciągu roku wspierali jej działalność poświęcając swój czas i pieniądze dla potrzebujących. Na koncercie będziemy mieli możliwość usłyszeć arię w wykonaniu Katarzyny Oleś- Blachy (sopran), której będzie towarzyszyła Orkiestra Opery Krakowskiej pod kierownictwem Piotra Sułkowskiego.W przerwie nastąpi wręczenie nagród. Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.