Facebook Google+ Twitter

Caritas prowadzi zbiórkę na rzecz powodzian

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-05 13:25

Dziś w diecezji rzeszowskiej, a za tydzień we wszystkich diecezjach w Polsce wolontariusze Caritas zbierają przed kościołami do puszek datki na rzecz powodzian.

Dotąd Caritas Polska przekazała diecezjom: tarnowskiej, rzeszowskiej, świdnickiej i opolskiej ponad 520 tysięcy złotych. Dyrektor Caritas Polska, ksiądz Marian Subocz apeluje o dalszą solidarność z poszkodowanymi podkreślając, że w wyniku powodzi wielu straciło cały swój życiowy dobytek: domy, meble, ubrania, maszyny rolnicze czy plony.

Z prośbą o pomoc poszkodowanym zwrócił się do biskupów diecezjalnych przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik.

W specjalnym liście hierarcha wyraził nadzieję, ze zebrane pieniądze pomogą w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych, a także w odbudowie domów, budynków gospodarczych i zakupu narzędzi pracy oraz sprzętu domowego poszkodowanych.

Środki finansowe na rzecz powodzian zbierane są przez Caritas przez cały czas. Można wysłać SMS pod nr 72 902 o treści "Pomagam”, (koszt 2, 44 zł z VAT) lub wpłacić pieniądze na konto, którego numer znajduje się na stronach internetowych, pod adresem: www.caritas.pl,
z dopiskiem "Powódź Południe”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.