Facebook Google+ Twitter

Caritas zebrał dwa miliony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-21 15:56

Prawie dwa miliony złotych przekazała dotąd Caritas Polska na rzecz poszkodowanych w kataklizmach atmosferycznych.

Dziś na rzecz potrzebujących, do Caritas diecezjalnych, wpłacono kolejne pieniądze: 595 tysięcy złotych. Pieniądze, które dzisiaj zostały przekazane, pochodziły ze zbiorki do puszek lub tacy zbieranej w kościołach parafialnych w całej Polsce, jaka odbyła się 12 lipca.

Od 29 czerwca do 10 lipca - Caritas Polska przekazała poszkodowanyn 1 milion 310 tysięcy złotych.
Caritas diecezjalne wspierające powodzian przekazują im rzeczy najpilniejsze w tym momencie: niezbędne środki czystości, potrzebne do porządkowania domostw, narzędzia, materiały budowlane, żywność, koce itp. W poszczególnych diecezjach, zwłaszcza tam, gdzie zostały zalane tereny wiejskie, Caritas dostarcza paszę dla zwierząt oraz zboże.

Dyrektor Caritas Polska ksiądz Marian Subocz zaapelował do pracowników i wolontariuszy Caritas w Polsce by nie ustawali w wysiłkach i nieśli potrzebującym zarówno wsparcie materialne jak i duchowe. Ksiądz Subocz podziękował także Polakom za przekazywanie wpłat na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.

Działania prowadzone przez Caritas można wspierać wysyłając SMS o treści Pomagam pod nr 72 902 (koszt 2, 44 zł z VAT) lub wpłacać pieniądze na konto Caritas Polska, z dopiskiem "Powódź Południe".
Numer konta znajduje sie na stronach internetowych, pod adresem: www.caritas.pl, a Poczta Polska zwolniła wpłaty z dodatkowych opłat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.