60406 miejsce

Carling Cup. Grad bramek na Anfield. Liverpool w finale!

Liverpool zremisował w drugim półfinałowym meczu Carling Cup z Manchesterem City 2:2 i awansował do finału tych rozgrywek, w którym zmierzy się z Cardiff City. W środę kibice zgromadzeni na Anfield Road, obejrzeli bardzo ciekawy mecz dwóch czołowych drużyn Premier League.

Sonda

Kto wygra Carling Cup?

Steven Gerard sznuruje buty podczas rozgrzewki przed meczem. Zasznurowł znakomicie : ) / Fot. EPAPierwszy mecz obu drużyn na boisku lidera Premier League zakończył się wygraną The Reds 1:0 po golu Stevena Gerrarda z rzutu karnego. Dla gospodarzy było to bardzo ważne spotkanie w kontekście występów w europejskich pucharach w następnym sezonie. W lidze bowiem Liverpool ma bowiem bardzo małe szanse na zajęcie miejsca gwarantującego grę w Europie.

O początku spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie. Pierwsze minuty tego zdecydowanie należały dla gospodarzy. W 4. minucie po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Kolarova nieźle strzelał Enrique. Na posterunku był jednak golkiper City. Chwile potem Hart znów był zmuszony do interwencji. Tym razem po strzale Johnsona. Mimo przewagi The Reds nie byli w stanie pokonać dobrze integrującego bramkarza gości. W kolejnych minutach goście mimo że nieco oddalili grę od własnego pola karnego, wciąż nie zagrozili poważnie bramce Reiny.

Pierwsza składna akcja Citizens i gol dla gości! Bramkę zdobył strzałem zza pola karnego De Jong po dokładnym podaniu od Davida Silvy i piłkarze Manciniego odrobili straty z pierwszego meczu. Liverpool w kolejnych akcjach znów uzyskał przewagę, ale nie potrafi złamać defensywy gości. Gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania dziewięć minut później. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu rzut karny po zagraniu ręką Richardsa wykorzystał Steven Gerrard.

Drugą połowę meczu oba zespoły rozpoczęły bardzo dynamicznie. Pierwsze akcje to napór gospodarzy, którzy szybko chcieli zdobyć gola. Najpierw w 53. minucie po groźnym dośrodkowaniu Gerrada, Hart wypiąstkował piłkę przed pole karne. Zaraz potem po raz kolejny w opalach był bramkarz gości. Kiedy to na strzał po centrze Adama zdecydował się Downing. Hart zdołał wybronić piłkę nogami. Kiedy wydawało się że bramka dla The Reds jest tylko kwestią czasu, gola zdobyli The Citizens.