Carling Cup. Liverpool lepszy od City. Złoty gol Gerrarda!

Piłkarze Citizens po bardzo słabej grze przegrali na własnym stadionie w półfinałowym meczu Pucharu Ligi z Liverpoolem 0:1 (0:1). Dla podopiecznych Roberta Manciniego to kolejna bolesna porażka w ostatnich tygodniach.

Lider Premier League po porażce w ostatnim meczu Pucharu Anglii z lokalnym rywalem z Manchesteru, w meczu Carling Cup zamierzał zaprezentować się znacznie lepiej. Bardzo zmotywowani byli również gracze z Anfield Road, którzy tegoroczne krajowe puchary traktują nadzwyczaj poważnie. The Reds, którzy w lidze prezentują się średnio i mogą nie znaleźć się w pierwszej czwórce, chcą na krajowym podwórku sięgnąć po jakieś trofeum. To pozwoli im zapewnić sobie miejsce w europejskich pucharach w przyszłym roku.

Od pierwszych minut lepiej prezentowali się goście. I już w piątej minucie mogło być 1:0. Przed ogromną szansą stanął Carroll, ale Hart nie dał się zaskoczyć. W 12. minucie bramkarz gospodarzy popisał się fantastyczną interwencją, kiedy obronił uderzenie Stewarta Downinga, które dodatkowo trącił jeszcze Daniel Agger. Golkiper nie miał jednak szans przy strzale Stevena Gerrarda z rzutu karnego minutę później. Mimo, że bramkarz gospodarzy wyczuł intencje Anglika, strzał był zbyt silny i precyzyjny i Hart nie dał rady go obronić. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku boiska. Citizens grali bez pomysłu i nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Liverpoolu. Stuprocentową szansę na gola dla City zmarnował James Milner, który fatalnie spudłował po podaniu od Micaha Richardsa w doliczonym czasie pierwszej połowy.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 56. minucie powinien być remis. Poważny błąd popełnił Kelly, który chciał podać do Reiny. Piłkę przechwycił jednak Aguero i po minięciu Hiszpana z ostrego kąta fatalnie spudłował. Do końca meczu na boisku działo się niewiele. Gospodarze mimo, że cały czas atakowali, mieli problemy ze stworzeniem sobie dogodnej sytuacji podbramkowej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednobramkową wygraną Liverpoolu.

Czytaj dalej --->
Rewanż zostanie rozegrany na Anfield Road za dwa tygodnie. Zwycięzca dwumeczu w finale zmierzy się z lepszym z pary Crystal Palace - Cardiff City. W pierwszym meczu był wynik 1:0.

Manchester City - Liverpool 0:1 (0:1)
Bramka: Gerrard (k.) 13'

Man.City: Hart, Richards, Lescott, Savic, Clichy, Milner, Barry, de Jong
(72' Kolarov), Adam Johnson (66' Dzeko), Aguero, Balotelli, (39' Nasri)

FC Liverpool: Reina, Kelly, Skrtel, Agger, Glen Johnson, Downing (60' Enrique), Spearing (23' Adam), Henderson, Bellamy (80' Carragher), Gerrard, Carroll