Facebook Google+ Twitter

Carlos Tevez chce odejść z City. Rodzina jest dla niego najważniejsza

Niestety muszę poinformować swój klub, że chcę odejść - tymi słowami w swoim oficjalnym oświadczeniu Tevez rozwiał wszelkie wątpliwości na temat swojej przyszłości w Manchesterze City.

Carlos Tevez na treningu reprezentacji Argentyny / Fot. EPA/LEO LA VALLEJak tłumaczy w dalszej części oświadczenia, decyzja ta spowodowana jest tęsknotą za rodziną, która mieszka w Ameryce Południowej. Podkreśla też, że szanuje kibiców, klub i Sheikh'a Mansoor'a. - Mam nadzieję, że ludzie zrozumieją te trudne dla mnie okoliczności. Życie bez moich dzieci w Manchesterze jest dla mnie bardzo ciężkie. Wszystko co robię, robię dla Katie i Florencji. Muszę być bliżej i spędzać z nimi więcej czasu - cytuje Argentyńczyka serwis piłka.pl.

Tevez jest aktualnie jednym z najlepszych napastników na świecie. W zeszłym sezonie strzelił dla "City" 20 bramek. Co ciekawe, gdy pauzował, zespół miał problemy ze skutecznością w ataku. Waleczny, zwinny, szybki, świetny technicznie; patrząc na jego grę można dojść do wniosku, że jest motorkiem napędowym w lędźwiowej części pleców "The Citizens".

Serwis Transfermarkt wycenia go na 38 mln euro. Żadnego klubu z Argentyny nie stać na taki wydatek. Czy więc Tevez zostanie w Europie, przenosząc się do klubu położonego w rejonach geograficznie bliższych Argentynie? Przecież dobrze pamiętamy jego zapowiedź odejścia z reprezentacji i powrotu do Premiera Division Argentina, gdy był jeszcze zawodnikiem Manchesteru United. Jak wiemy, w reprezentacji gra dalej, a w Manchesterze został, zmieniając jedynie barwy klubowe.

Mimo oficjalnej deklaracji i chęci odejścia z klubu, Teveza z zespołem z City of Manchester Stadium wiąże jeszcze 3-letni kontrakt. Władze mogłyby zatem nie puścić Argentyńczyka i zmusić go do wypełnienia umowy, jednak jak głosi stare piłkarskie porzekadło: "z niewolnika nie ma pracownika". Tym bardziej, kiedy niewolnikiem kierują wartości rodzinne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.