Facebook Google+ Twitter

Carlos Velasco Carballo będzie sędziował mecz Polska-Grecja

Znamy arbitra, który będzie sędziował inaugurujące Euro 2012 spotkanie Polska-Grecja.

Euro 2012 zainauguruje mecz biało-czerwonych z Grecją. Spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie sędziował będzie Carlos Velasco Carballo - podała do informacji UEFA.

Pochodzący z gorącej Hiszpanii arbiter zadebiutował w roku 2004, kiedy sędziował w hiszpańskiej Primera Division. Właściwie od początku mówiono o nim, że jest rozsądny, surowy, ale sprawiedliwy. Jak sam wielokrotnie przyznawał, sędziowanie jest tym, co sprawia mu radość, dlatego pragnie robić to dobrze, z korzyścią dla obu stron.

Cztery lata po swoim debiucie awansował na sędziego międzynarodowego, natomiast rok 2011 przyniósł mu kategorię FIFA Elite, która pozwala Carballo sędziować najważniejsze spotkania. Takim ma być dla Hiszpana pojedynek Polski i Grecji 8 czerwca. Nie będzie to dla niego pierwsze spotkanie z polskimi zawodnikami. Prowadził bowiem mecz warszawskiej Legii z Broendby Kopenhaga - przypomina anglojęzyczna strona www.goal.com.

Mecze sędziowane przez hiszpańskiego arbitra cechuje spora liczba żółtych kartek. Jak podaje iGol.pl ponad 60 proc. sędziowanych przez Hiszpana spotkań, kończyło się wygraną drużyny gospodarzy.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.