Carlsbad. Siódmy finał Agnieszki Radwańskiej

Tadeusz Kowalski
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Charlie Cowins/CC A 2.0G/Wikimedia
Na turnieju w Carlsbad (przedmieścia San Diego), z pulą nagród 721 tys. dolarów, Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem trzecim, awansowała do finału, pokonując w półfinale Niemkę Andreę Petkovic 4:6, 6:0, 6:4.

Jak donosi / Radwańska miała kłopoty tylko w pierwszym secie, którego przegrała 4:6. W drugim secie Radwańska rzuciła się się do ataku i odwróciła losy meczu. Dodatkowo, kłopoty żołądkowe Petkovic spowodowały, że tego seta Agnieszka wygrała 6:0. W trzecim secie Radwańska szybko objęła prowadzenie 4:0, Niemka próbowała jeszce nawiązać walkę, ale ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Polki 6:4.

Rywalką polskiej tenisistki w finale będzie rozstawiona z numerem pierwszym Rosjanka Wiera Zwonariewa. Początek finału zaplanowano na godzinę 23 czasu polskiego (godz 14. wg czasu lokalnego).

Do tej pory Radwańska wystąpiła w finale sześć razy, odnosząc cztery zwycięstwa. W ub. roku na tym samym turnieju przegrała w finale z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową. W rankingu WTA Tour Agnieszka Radwańska zajmuje obecnie 13. pozycję. Prowadzi Dunka polskiego pochodzenia Karolina Woźniacka, za nią jest Belgijka Kim Clijsters, a trzecią pozycję zajmuje Rosjanka Wiera Zwonariewa.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!