Facebook Google+ Twitter

CarMemo - rewolucjonizuje samochodowe usługi serwisowe

Nowa platforma internetowa CarMemo to idealne rozwiązanie, które umożliwia zbieranie informacji i budowanie historii „życia” Twojego samochodu.

Car Memo - logo / Fot. Media MetropolisCzy zawsze dokonujesz wpisów do samochodowej książki swojego pojazdu? Czy pamiętasz o wszystkich przeglądach swojego auta i częstotliwości wymiany części? Czy jesteś w stanie ocenić historię eksploatacji swojego samochodu? Jeżeli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś negatywnie, mamy coś co wychodzi naprzeciw potrzebom Twoim, jak i wszystkich użytkowników samochodów. Nowa platforma internetowa CarMemo to idealne rozwiązanie, które umożliwia zbieranie informacji i budowanie historii „życia” Twojego samochodu.
CarMemo to nic innego jak Elektroniczna Książka Pojazdu, która umożliwia przechowywanie i tworzenie indywidualnych danych motoryzacyjnych i spójnej historii eksploatacji. Platforma ta jest kierowana zarówno do właścicieli samochodów, jak i producentów aut, importerów, czy też warsztatów naprawczych. Pozwala ona na budowanie wiedzy na temat pojazdu, a także sieci komunikacji pomiędzy kolejnymi użytkownikami samochodów czy motocykli, serwisantami czy producentami .
Aplikacja CarMemo to nowatorskie narzędzie mobilne, dzięki któremu producenci zyskują możliwość śledzenia historii eksploatacji swoich pojazdów i budowania danych statystycznych, niezbędnych do rozwoju swoich produktów. Co więcej, warsztaty korzystające z platformy będą miały możliwość szybkiego dostępu do informacji na temat poprzednich serwisów i napraw, co pozwoli dopasować usługi do realnego zapotrzebowania pojazdu.
Twórcy serwisu zapewniają, że ta platforma internetowa może okazać się także przydatnym narzędziem dla firm ubezpieczeniowych i leasingowych, które dzięki dostępowi do CarMemo mogą szybko i sprawnie współpracować z warsztatem i właścicielem pojazdu – rzeczoznawca przesyłałby protokół likwidacji szkody bezpośrednio do Elektronicznej Książki Pojazdu.
Jak to działa? Platformę CarMemo można porównać do powszechnie znanych platform społecznościowych, z którymi każdy z nas zapewne miał styczność. Tak więc istota korzystania z CarMemo jest bardzo prosta – wystarczy zalogować się i przeglądać lub tworzyć informację dotyczącą naszego pojazdu. Aby uzyskać szybszy dostęp do CarMemo, będziemy mogli także zainstalować aplikację na smartfonie lub tablecie.
Platforma oparta jest o brytyjską technologię CipherMe, która nazywana jest przez swoich użytkowników technologiczną inkarnacją prywatności i ochrony danych osobowych. CipherMe gwarantuje silne szyfrowanie danych przez właściciela i zapewnia prywatność użytkowników na przechowujących ich dane serwerach. Dane należą do indywidualnego użytkownika, który je udostępnia stronom trzecim. Technologia ta zapewnia autentyczność i integralność wszystkich wpisów dokonywanych przez serwisy, warsztaty naprawcze czy użytkowników do Elektronicznej Książki Pojazdu. Raz dokonane wpisy nie mogą być zmieniane czy usunięte.
Pomysł ten spotkał się z szerokim zainteresowaniem przedstawicieli największych producentów samochodów, m.in. Mercedes Benz czy Renault, ponieważ do tej pory na rynku nie było tak spójnej przestrzeni informatycznej pozwalającej na przechowywanie i prezentowanie danych pojazdów, co było wielokrotnie utrudnieniem w realizacji prac serwisowych i poprawnej ich eksploatacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.