Facebook Google+ Twitter

Carmen Moreno wystąpiła w Teatrze na Woli

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2011-03-10 08:38

W marcu pojawi się w Polsce pierwsza płyta kompaktowa Carmen Moreno. Podczas koncertu w Teatrze na Woli, promującego płytę "Śpiewając jazz", można było też posłuchać rozmowy Macieja Zakościelnego z piosenkarką o jej życiu.

W albumie polskiej królowej swingu znalazły się archiwalne nagrania i zarejestrowane przed prawie dwoma laty fragmenty koncertu z okładka pierwszej płyty Carmen Moreno / Fot. wydawcawarszawskiego Teatru Bajka. Są tu także piosenki z recitalu wokalistki Anny Serafińskiej i aktora Macieja Zakościelnego.

Koncert w Teatrze na Woli był wkomponowany w promocję laserowego krążka „Śpiewając jazz”, ale przede wszystkim wpisywał się on w kulturotwórczą działalność tej sceny. W Polsce istnieją już od pewnego czasu niezależne teatry impresaryjne, repertuarowe, placówki finansowane przez gminy i artystyczne przedsiębiorstwa o charakterze menedżerskim. Wszystkie współistnieją równocześnie, dopełniając się wzajemnie. W ten sposób widz zyskuje możliwość wyboru klasyki, dramatu współczesnego, komedii a także sztuki dla swoich dzieci. Tym razem do Teatru na Woli wybrali się zarówno ludzie młodzi, jak też najstarsze pokolenie, które pamięta Carmen Moreno z początkowego okresu jej kariery w Orkiestrze Jazzowej Zygmunta Wicharego i być może z kart "Dzienników" Tyrmanda.

Niezwykle rzadko się zdarza, aby gwiazda wieczoru pozwoliła się zdominować innym piosenkarkom, nawet jeśli jest to ktoś bliski. Tym razem tak się stało i wnuczka - Anna Serafińska - śpiewała jazz, stwarzając równie niepowtarzalny nastrój, jak niegdyś czyniła to z wielkim powodzeniem jej sędziwa babcia. Osiągnięcia Carmen Moreno są jednak tak niezaprzeczalnie wielkie, że nikt jej nie odbierze laurów, jakimi onegdaj hojnie ją obdarzano.

Przed 55 laty, na pierwszym Festiwalu Jazzowym w Sopocie zdobyła I miejsce, a dwa lata później powtórzyła ten sukces na pierwszym Festiwalu Jazzowym w Budapeszcie. Oklaskiwały ją tłumy fanów jazzu zebrane na Nep-Stadionie. Swoje największe przeboje: „I can’t give you anything but love, baby” i „I’ll never say never again again” śpiewała nie tylko na Węgrzech, ale też w NRD, NRF, Rosji, Czechosłowacji, Bułgarii, Norwegii, Danii, Finlandii i Szwecji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Umknęła z mojej pamięci pani Moreno :(
Dzięki za przypomnienie tej sympatycznej piosenkarki. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina Majewska
 • Karolina Majewska
 • 11.03.2011 17:26

"wielbiciel" pisze: "W internecie nigdy się nie wie z kim ma się do czynienia Drogi Panie". Owszem, ale niektórych można rozpoznać, nawet jeśli podpiszą się męskim nickiem. Nie umie się pani maskować, droga pani...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 11.03.2011 13:19

Naprawdę, nie wiem, o co Panu chodzi. Proszę o dyskusję na priv, bo tu wprowadza Pan jedynie zamieszanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wielbiciel
 • wielbiciel
 • 11.03.2011 13:11

Pytanie brzmiało: Czy innych autorów Pan nie czyta?

Nie publikuję. Stwierdzam tylko fakty.Załóżmy, że pytanie było retoryczne.
Pan ma prawo komentować i czytać co Pan ma ochotę i ma Pan też prawo nie odpowiadać na pytania. Tak jak i ja. W internecie nigdy się nie wie z kim ma się do czynienia Drogi Panie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 11.03.2011 08:32

Jeżeli wielbiciel napisze art równie chętnie go skomentuję, ale musiałbym wiedzieć, gdzie go znaleźć, bo na razie nie wiem , z kim mam do czynienia i komu odpowiadam. Ślę serdeczne pozdrowienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wielbiciel
 • wielbiciel
 • 11.03.2011 08:21

Kwiaty dla Pani Moreno!!!i życzenia 100lat!!!

przy okazji do autora pytanko : komentuje Pan art. autorki, ulubionej, faworyzowanej, czy innych artów Pan nie czyta?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 10.03.2011 20:56

Tym bardziej, że byliśmy świadkami długotrwałej owacji na stojąco, a teatr był wypełniony po brzegi publicznością w bardzo różnym wieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 10.03.2011 09:18

Wielkie, serdeczne dzięki za uważną lekturę i czym prędzej poprawiłem to, co raczyła Pani zauważyć. Dla mnie to nauka cierpliwości, staranności i rzetelności, a tego nigdy dość. Pozdrawiam bardzo serdecznie i cieszę się z tak życzliwej czytelniczki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa i gorące życzenia dla Pani CARMEN. !!! i jej rodziny. Jak szkoda, że mnie tam nie było.
PS.
Dla autra podziękowanie za wspaniały artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.