Facebook Google+ Twitter

Carnaval Sztukmistrzów. Lublin zamieni się w wielką arenę cyrkową

Od 23 do 26 lipca ulice Lublina zamienią się w wielką arenę cyrkową. W mieście rozpocznie się Carnaval Sztukmistrzów. Począwszy od 2008 co roku w Lublinie ma miejsce wielkie święto artystów sztuki cyrkowej, teatralnej i muzycznej.

 / Fot. Łukasz Gdak/Polska PressCanaval Sztukmistrzów to coroczne święto sztuki i artystów w Lublinie. Żeby tradycji stało się zadość, również w tym roku miasto zamieni się na cztery dni w stolicę sztuki cyrkowej i teatralnej.

Od 23 do 26 lipca ulice Lublina zamienią się w wielką arenę cyrkową. Festiwal zaprezentuje widowiska z zakresu nowego cyrku, czyli takiego, w którym przedstawienia odbywają się bez udziału zwierząt. Te cztery dni wypełnione są przedstawieniami, warsztatami i co najważniejsze, dobrą zabawą, bo jak sami organizatorzy wspominają na swojej stronie , jest to najważniejsza idea całego wydarzenia.

Nazwa festiwalu nie jest przypadkowa. Zawartej w niej słowo "sztukmistrz" nawiązuje do bohatera książki Isaaca Singera, pod tytułem "Sztukmistrz z Lublina". Powieść dotyczy Jaszy Mazur - żydowskiego iluzjonisty i akrobaty, który teraz stał się patronem imprezy, podkreślając wielokulturowość i wieloreligijność miasta.

W tych dniach w Lublinie będzie wiele atrakcji. Odbędzie się Wielka Parada Kuglarska, warsztaty Cardboaria i Kuglarskie, liczne przedstawienia cyrku podwórkowego. Będzie można odwiedzić Europejskie Centrum Bajki, Klanzenowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, które jest interesującym punktem imprezy dla najmłodszych. Na Placu Litewskim powstanie plaża miejska, a Klubie Festiwalowym przez wieczorami będą grali na żywo artyści uczestniczący w wydarzeniu.

Schemat wydarzenia wygląda podobnie każdego z pośród czterech dni. od rana do wieczora w poszczególnych częściach miasta odbywa się Urban Highline Festival. Linoskoczkowie będą chodzić pomiędzy budynkami na rozpiętych na wysokości linach. W ciągu dnia odbywają się również przedstawienia uliczne i wszelkie atrakcje dla dzieci. Wczesnym wieczorem można podziwiać występy sceniczne, po których wydarzenie przenosi się do festiwalowego klubu.

Program Carnavalu znajduje się na stronie sztukmistrze.eu. Organizatorzy przygotowali również specjalną mapę z programem

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Już po. Podobno było 120 tys widzów. Zatem całkiem nieźle. A linoskoczkowie chodzili w rożnych miejscach. Najwyżej widziałem ich na wysokości 6 piętra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę oczywiście publiczności i artystom cyrkowym wspanialej pogody podczas licznych cyrkowych występów. Jak wysoko pójdzie po linie linoskoczel między budynkami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto dodać, że w czasie Carnavalu występują najbardziej znani artyści z całej Europy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.