Facebook Google+ Twitter

Carnavalia 2011: Przeganiamy zimę z Łodzi!

Masz dość chuchania w dłonie, noszenia grubych płaszczy, mrozu i przychodzącej po nim chlapy? Spróbuj przegnać zimę razem z uczestnikami Festiwalu „Carnavalia”.

 / Fot. Carnavalia 2011Ogniste pokazy samby, salsy, liczne koncerty i towarzysząca im zabawa na pewno rozpalą Cię do czerwoności i pomogą stopić lody codziennej rutyny. Impreza rozpocznie się 3 marca i potrwa 6 dni.

Na tegoroczną, trzecią już edycję Festiwalu Zwyczajów i Tradycji Karnawałowych, przygotowano w sumie ponad 40 wydarzeń, od wystaw i prelekcji po pokazy teatrów ulicznych, koncerty i gorące taneczne show.

- Przygotowaliśmy imprezy, które przybliżą publiczności obyczaje karnawałowe zarówno polskie, jak i te pochodzące z egzotycznych zakątków naszego globu – mówi Małgorzata Wilczyńska, dyrektor i pomysłodawca festiwalu. – Niespodzianką będą na pewno koncerty polskiej muzyki ludowej i imprezy klubowe. Nie zabraknie też, jak co roku, pokazów i koncertów gorącej brazylijskiej samby i szalonej kubańskiej salsy.

Zgodnie z tradycją, impreza rozpocznie się w tłusty czwartek. To właśnie wtedy będzie można posłuchać na żywo polskiego folku. Koncerty odbędą się w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi. Wystąpi w sumie osiem zespołów. Będą również prelekcje i wykłady przygotowane specjalnie na to wydarzenie. Tego samego dnia wieczorem w klubie Bagdad Cafe będzie można posłuchać „Tłustych bitów na tłusty czwartek”. Wystąpią Dj Fagot i zŁodzieje Kwiatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.