Facebook Google+ Twitter

Carolina Kostner po raz piąty mistrzynią

Włoszka Carolina Kostner zdobyła w Zagrzebiu piąty tytuł mistrzyni Europy w łyżwiarstwie figurowym. Na podium stanęły również dwie Rosjanki - Adelina Sotnikowa i Jelizawieta Tuktamyszewa

Włoszka Carolina Kostner zdobyła w Zagrzebiu piąty tytuł mistrzyni Europy w łyżwiarstwie figurowym. Na podium stanęły również dwie Rosjanki - Adelina Sotnikowa i Jelizawieta Tuktamyszewa
To już piąty tytuł mistrzowski w karierze 25- letniej Włoszki. Forma Kostner była wielką niewiadomą, gdyż nie startowała wcześniej w tym sezonie.
Mistrzyni zafundowała sobie
przerwę od łyżwiarstwa wyczynowego, zajmując się promowaniem własnej rewii. Magia zbliżających się igrzysk olimpijskich w Soczi jednak zadziałała i Carolina Kostner powróciła. Powróciła i wygrała. A walczyć miała z kim. W Zagrzebiu wśród solistek zadebiutowała cała armia młodziutkich Rosjanek, które w najbliższych latach z pewnością będą wieść prym na Starym Kontynencie.
Tak silnej ekipy łyżwiarek Rosja nie miała od bardzo dawna - Adelina Sotnikowa, Jelizawieta Tuktamyszewa i Nikol Goswiani to tylko wybrane z rosyjskich łyżwiarek. O tym, że wybierać jest w czym świadczą mistrzostwa Rosji, a przecież wiele czołowych zawodniczek nie może jeszcze startować w zawodach seniorek ze względu na obowiązujące minimum wiekowe. Świetnie zaprezentowały się w Zagrzebiu Sotnikowa i Tuktamyszewa, napędzając Włoszce strachu.
Złoto Kostner było bardziej dane niż zdobyte. Przyszłość wśród europejskich solistek należy do młodziutkich Rosjanek.
http://www.rp.pl/artykul/75669,974460-Carolina-Kostner-po-raz-piaty-mistrzynia.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.