Caroline Wozniacki wygrała Turniej WTA Dubaj 2011

W niedzielnym finale Turnieju WTA "Dubai Duty Free Tennis Championships" (z pulą nagród ponad 2 mln dolarów) zagrały Dunka Caroline Wozniacki z Rosjanką Svetlaną Kuznetsovą. Dunka nie dała szans Rosjance!

Caroline Wozniacki / Fot. This image was originally posted to Flickr by rickydiver78/Creative Commons Uznanie autorstwa Mecz finałowy trwał 75 minut i od samego początku był jednostronny. Pierwszego seta Kuznetsova przegrała szybko, bo w 30 minut, wygrywając zaledwie jednego gema. W drugim secie zdołała zdobyć tylko trzy gemy. Rosjanka kompletnie zapomniała o swoich silnych, precyzyjnych returnach i forehandach. Popełniała rażące błędy: najczęściej posyłała piłki w siatkę lub wyrzucała je poza linię kortu. Całkowicie bez formy, dobrnęła do końca meczu, przegrywając z Dunką 1:6,3:6.

Natomiast Caroline Wozniacki, grała agresywnie i pewnie. Bardzo często zagrywając przeciwniczce mocne piłki serwisowe i backhandy wzdłuż linii. Zasłużenie wygrała finałowy mecz. Dzięki temu zwycięstwu wzmocniła swoją pozycję liderki w rankingu WTA.

Svetlana Kuznetsova / Fot. Alex Lee/Creative Commons Uznanie autorstwa 2.0.Od poniedziałku ponownie wróciła na szczyt. Przez tydzień numerem jeden była Kim Clijsters, która nie wystąpiła w Dubaju. Dunka otrzymała za to zwycięstwo 360 tysięcy dolarów. Było to jej 13. zwycięstwo w karierze.

Wyniki finału:
Caroline Wozniacki (Dania, od 21.02 nr 1) - Svetlana Kuznetsova (Rosja, od 21.02 nr 13) 6:1, 6:3