Facebook Google+ Twitter

"Carrie w wielkim mieście". O początkach Carrie w Nowym Jorku

"Carrie w wielkim mieście" to prequel "Seksu w wielkim mieście". Obie książki łączy postać głównej bohaterki Carrie Bradshaw. Obie są równie udane.

 / Fot. Magdalena FelskaMyślę, że istnieje niewiele osób, które nigdy nie słyszały o serialu Seks w wielkim mieście. Można nie lubić przedstawionych w nim, specyficznie żyjących mieszkanek Nowego Jorku, można uważać je za wyuzdane lalunie, można również widzieć w nich pokoleniowe ikony. Jedno jest pewne, wobec tych bohaterek nie można odczuwać letnich emocji. Wprawdzie nigdy nie utożsamiałam się z bohaterkami Seksu w wielkim mieście, zawsze jednak z ciekawością śledziłam ich poczynania. Nie zamierzam tu jednak opisywać serialu (opartego na książce pod tym samym tytułem). Mimo że uważam, iż jest to „genialny” serial (i mam tu na myśli nie tyle miłosne dylematy głównych bohaterek, ile humor sytuacyjny i słowny), myślę, że książka Carrie w wielkim mieście jest równie dobra. Wpływów serialu jednak nie da się uniknąć.

Carrie dopiero dojrzewa

Na szczęście Carrie w wielkim mieście można czytać niezależnie od serialu. Stąd książka godna jest polecenia wszystkim zafascynowanym blichtrem „światowego życia”. Carrie poznajemy w momencie, kiedy po ukończeniu szkoły średniej, w wakacje, przyjeżdża do Nowego Jorku. Wprawdzie dostała się na prestiżowy uniwersytet, nie jest jednak przekonana, czy powinna zaczynać na nim studia. Chce spróbować swojego pisarskiego szczęścia w wielkim mieście. Zapisuje się więc na kurs pisarstwa z nadzieją, że nauczy on ją pisania i zapewni możliwość pozostania w Nowym Jorku.

Carrie, którą poznajemy w tej książce, to młoda dziewczyna (nie ma jeszcze nawet 18 lat), która postanawia sprawdzić samą siebie. To bohaterka zupełnie inna niż serialowa Carrie. Oczywiście, moda jest dla niej ważna, ale z powodu finansowych braków, dziewczyna nie może jeszcze flirtować ze znanymi markami. Pozostaje jej jedynie promowanie własnego stylu w tanich ciuchach, co nie zawsze kończy się dobrze.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.