Facebook Google+ Twitter

Carte Blanche od piątku w kinach. Historia tracącego wzrok nauczyciela dostarczy widzom dobrej energii (wideo)

23 stycznia wejdzie na ekrany film "Carte Blanche". To historia nauczyciela, który ukrywał przed światem stopniową utratę wzroku. W roli głównej zobaczymy Andrzeja Chyrę.

 / Fot. materiały prasoweFilm "Carte Blanche" w reżyserii Jacka Lusińskiego to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia nauczyciela z lubelskiego liceum. Kacper uczy w ogólniaku historii. Z powodu wady genetycznej zaczyna stopniowo tracić wzrok. Bojąc się utraty pracy nie dzieli się informacją o stanie zdrowia z dyrekcją szkoły. Jedyną osobą, która wie o problemie jest przyjaciel Kacpra - Wiktor (w tej roli Arkadiusz Jakubik).

Ten nieprawdopodobny scenariusz napisało życie. Maciej Białek, pierwowzór postaci Kacpra, uczył w lubelskim VIII Liceum Ogólnokształcącym i przez 15 lat ukrywał problemy ze wzrokiem.

"To poruszający, ludzki scenariusz. Chyba najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrócić w coś optymistycznego" - mówił Andrzej Chyra przed rozpoczęciem zdjęć do "Carte Blanche". Reżyser i autor scenariusza, Jacek Lusiński, ma nadzieję, że film dostarczy widzom dawkę "dobrej energii".

Czytaj także: Tatuaże Wolności: Przekształcić więzienne "dziary" w dzieła sztuki (wideo)


Oprócz wymienionych - Andrzeja Chyry i Arkadiusza Jakubika - w filmie zobaczymy Urszulę Grabowską, Wojciecha Pszoniaka i Dorotę Kolak. Muzykę do "Carte Blanche" napisał Paweł Lucewicz. Obraz wejdzie na ekrany kin 23 stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.