Facebook Google+ Twitter

Casting do pokazu mody dla niepełnosprawnych

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-02-18 16:28

Kobieta poruszająca się na wózku inwalidzkim też może być piękna - twierdzą Nina i Natka Orłowskie, gdyńskie projektantki mody. I chcą to udowodnić organizując pokaz mody pod hasłem "Piękne mimo wszystko", na którym prezentować będą stroje między innymi niepełnosprawne modelki.

Nina i Natka oraz Centrum Integracja, które jest współorganizatorem pokazu w sobotę 6 marca br. zapraszają na casting. - Liczymy nie tylko na panie na wózkach, ale także o innych rodzajach niepełnosprawności - mówi Nina Orłowska. - Chodzi nam o to by pokazać, że każda kobieta, niezależnie od tego co spotkało ją w życiu, może być piękna.

Warunkiem uczestnictwa w kastingu jest pełnoletniość i posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności - jej stopień nie ma znaczenia. Pod uwagę brana będzie oczywiście uroda kandydatki na modelkę, ale nie tylko. - Ważny jest, a chyba nawet ważniejszy, stosunek pań do własnej kobiecości, piękna. No i przede wszystkim otwartość i łatwość prezentowania stroju - dodaje Nina Orłowska.

Pokaz odbędzie się w połowie kwietnia. Prezentowanych będzie 20 strojów autorstwa sióstr Orłowskich, po pokazie wszystkie trafią do sprzedaży. A to dla niepełnosprawnych pań ważne - szczególnie panie poruszające się na wózkach inwalidzkich mają problemy z kupnem odpowiedniej dla siebie odzieży w zwykłych sklepach. Potrzebują bowiem ubrań, które przede wszystkim, nie są zbyt obszerne, by nie wkręcały się w koła, ale też spodni z podwyższonym z tyłu stanem. O ile przylegającą do ciała odzież można dobrać w wielu sklepach, to jednak spodnie z podwyższonym stanem i w dodatku tylko z tyłu, zdobyć jest na rynku trudno.


Panie zainteresowane wzięciem udziału w castingu mogą dzwonić pod numer telefonu 0 510 176 669 bezpośrednio do projektantek lub do siedziby Centrum Integracja przy ul. 2 pod numer telefonu 58 660 28 38

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.