Facebook Google+ Twitter

Casting do spektaklu Jérôme'a Bela "The show must go on" w Teatrze Dramatycznym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-10 19:30

Spektakl "The show must go on" to jeden z największych sukcesów Jérôme'a Bela, a zarazem jeden z najczęściej wystawianych spektakli tańca współczesnego. Każdorazowo do obsady spektaklu są zapraszani mieszkańcy miasta, w którym prezentowany jest spektakl. Tak jest i w Warszawie.

 / Fot. .Spektakl "The show must go on" to jeden z największych sukcesów Jérôme'a Bela, a zarazem jeden z najczęściej wystawianych spektakli tańca współczesnego. Każdorazowo do obsady spektaklu są zapraszani mieszkańcy miasta, w którym prezentowany jest spektakl, a artysta jest wirtualnie zaangażowany w casting tancerzy – korzystając z komunikatora internetowego.

Takie rozwiązanie podyktowane jest zarówno aspektem ekologicznym, ograniczenie podróży sprzyja zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery, ale także ma bardzo wymowny
wymiar artystyczny. „Show must go on” jest spektaklem globalnym – granym według tego samego scenariusza na całym świecie, a równocześnie lokalnym, granym przez tancerzy – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów – którzy stanowią przekrój osobowościowy danej społeczności. Nadszedł czas na Warszawę!

Próby do spektaklu będą się odbywały w Teatrze Dramatycznym w dniach 15-29 września. Spektakl zostanie wystawiony dwukrotnie: 30 września oraz 1 października - w ramach 10. jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł.

Fundacja Ciało/Umysł i Teatr Dramatyczny zapraszają na otwarty casting do wspólnego tanecznego spektaklu Jérôme'a Bela "The show must go on".

Gdzie? Teatr Dramatyczny, Warszawa, plac Defilad 1.

Kiedy? 13 maja 2011 (piątek), od godz. 12.

Kogo szukamy? kobiet, mężczyzn, w dowolnym wieku, różnych zawodów, osób bez
doświadczenia scenicznego, ale także tancerzy i aktorów. Oczekujemy minimum
podstawowej znajomości języka angielskiego.

Planujesz wziąć udział? Wyślij CV w języku angielskim oraz kilka zdjęć na adres: art@cialoumysl.pl. Potwierdzimy dokładną godzinę castingu!
Tel. kontaktowy w sprawie castingu: 608 098 958.
Więcej na cialoumysl.pl

Festiwal jest finansowany ze środków m. st. Warszawy w ramach trzyletniego
grantu 2009-20011, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Programu
Kultura Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.