Facebook Google+ Twitter

Castingi do Stage4YOU na UW zakończone!

Piątek 25 stycznia 2013 roku był ostatnim dniem castingów do programu muzycznego Stage4YOU na UW. Podczas trzech dni przesłuchań na scenie stołecznej Proximy zaprezentowało się 22 wykonawców chcących wystąpić na jUWenaliach 2013.

 / Fot. Stage4YOUUczestnicy drugiego etapu zmagań pojawiali się na scenie Proximy od środy do piątku, przynosząc ze sobą moc pozytywnej energii i świetnych muzycznych pomysłów. Grupa ta została wyselekcjonowana przez jury, które w pierwszym etapie musiało ocenić materiały nadesłane przez dokładnie 101 uczestników! Wybór nie był łatwy, odrzucono niemal co piąte zgłoszenie, ale to, co działo się w trakcie drugiego, castingowego etapu pokazało, że był to słuszny wybór.
Uczestnicy zakwalifikowani do castingów walczyli przez trzy dni o to, by znaleźć się w szczęśliwej dziesiątce, która weźmie udział w kolejnym etapie, którego stawką będzie występ na wielkiej Gali Finałowej. Pierwszy dzień castingów przebiegał pod znakiem sprawdzania i testowania – uczestnicy sprawdzali swoje możliwości na scenie, a ekipa realizująca program testowała przygotowane przez siebie wcześniej rozwiązania techniczne. Mimo to prace przebiegały nadzwyczaj sprawnie. Drobne przesunięcia i opóźnienia w programie dnia nie wpłynęły demobilizująco na nikogo. Pełni energii uczestnicy na każdym kroku starali się pokazać, że to właśnie im należy się awans do kolejnego etapu. Nie zabrakło wśród nich również ekscentryków. Zespół SpaceBuzz postanowił pójść „pod prąd” i zaprezentować się widzom Uniwerek.TV od nieco innej strony niż wszyscy. Do zdjęć pozowali ustawieni tyłem do obiektywu, pokazali się też od nieco szalonej strony podczas wywiadu. Przeprowadzający rozmowy z uczestnikami show Magdalena Raducha i Łukasz Noszczak podkreślali pozytywną atmosferę panującą w klubie i dający się wyczuć brak rywalizacji między poszczególnymi uczestnikami. Większość wykonawców bacznie przysłuchiwała się poczynaniom swoich konkurentów, a wyjątkowo dobre występy nagradzane były zgodnymi brawami. W środę, oprócz wspomnianych SpaceBuzz zaprezentowali się także: MorHana, Marne Szanse, Bridgetown, Martyna Zygmunt, Aleksandra Dęgurska oraz Rooster.

Kolejnym dniem zmagań castingowych był czwartek. Od samego początku dawało się wyczuć nieco inną, bardziej rodzinną atmosferę tego dnia. Wszystko za sprawą zespołu Stereotypy, a dokładnie ich wokalistki, która na castingu pojawiła się wraz ze… swoim małym dzieckiem, które z miejsca zaskarbiło sobie olbrzymią sympatię całego zespołu realizującego tego dnia program. Uwagę ekipy Uniwerek.TV przykuła również grupa Apacze z Wolnej Woli. Wszystko za sprawą tego, że ostatecznie ostał się tylko wokalista, który pod nieobecność reszty składu dzielnie reprezentował zespół, występując solo przy akompaniamencie gitary i podkładu nagranego wcześniej z zespołem. Jak się później okazało, czwartek był dniem wyjątkowo obfitym w niespodzianki. Gdy casting zbliżał się powoli do końca na scenie pojawiła się solistka – Zuzanna Kłosińska. Ta skromna, niewielka wzrostem, ale wielka osobowością dziewczyna z miejsca zaskarbiła sobie sympatię wszystkich obecnych tego dnia w Proximie. Występując jedynie z gitarą stworzyła klimat, jakiego chyba nikt się nie spodziewał i otrzymała za to nagrodę w postaci gromkich braw. Zarówno od wszystkich członków zespołu Uniwerek.TV, jak i od swoich konkurentów, którzy zostali jeszcze w klubie, żeby posłuchać, co mają do zaproponowania pozostali uczestnicy. A trzeba przyznać, że czwartkowe występy stały na naprawdę wysokim poziomie. Poza Zuzanną, „Apaczem” z Wolnej Woli i Stereotypami wystąpili też Dead Sirens, MILF, Sawblade i Neutral Noise (próbujący przekonać prowadzących do wspólnego „konsumowania procentów”).

Niespodzianek nie zabrakło również w piątek. Dzień zaczął się pracowicie zwłaszcza dla prezenterów i operatorów Uniwerek.TV, którzy przygotowali pewną niespodziankę dla widzów. Poświęcenie, jakim się wtedy wykazali, długo będzie jeszcze wspominane przez całą ekipę, która tego dnia brała udział w pracach nad programem. Piątek to też dzień, w którym miały miejsce największe opóźnienia i przesunięcia w rozkładzie dnia. Wynikające po części z kłopotów komunikacyjnych, po części z powodów koniecznych przesunięć w próbach zespołów. Jednak dzięki zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych, opóźnienia te udało się potem nadrobić i prace zakończyły się zgodnie z harmonogramem. Uwagę wszystkich przykuł zespół Trabanda, który zaprezentował się na scenie z porywającym do tańca utworem „Połykamy”. Chwilę później na scenę wyszedł Michał Wendeker – charyzmatyczny wokalista i gitarzysta, który podobnie jak „Apacz” z Wolnej Woli wystąpił bez swojego zespołu. Nie przeszkodziło mu to jednak w daniu godnego zapamiętania występu. Tego dnia na scenie Proximy zaprezentowali się również tacy wykonawcy jak Natalia Śliwoska, Dirty Riffz, PULL THE WIRE, P.Unity, Support,
a także grupa Jutro Wieczorem. Co ciekawe, zespół Support jako jedyny zdecydował się na występ przed jury bez wcześniejszej próby.

Podczas wszystkich trzech dni castingowych wykonawców oceniało jury, w skład którego weszli przedstawiciele Studenckiej Telewizji Internetowej Uniwerek.TV, Akademickiego Radia Kampus oraz Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Ich pracę, a także pracę całego zespołu realizującego show, jak i talent uczestników, widzowie Uniwerek.TV będą mogli ocenić już wkrótce, podczas trzech pierwszych odcinków Stage4YOU na UW, które zostaną wyemitowane 3, 6 i 10 lutego. Również w ich trakcie dowiemy się, kto z uczestników występujących na castingach został zakwalifikowany do kolejnego etapu. Od tej pory to widzowie będą decydowali, dla kogo znajdzie się miejsce w Gali Finałowej i kto zdobędzie główną nagrodę w programie, czyli występ na jUWenaliach 2013.Program Stage4YOU na UW można śledzić na bieżąco na stronie uniwerek.tv, oraz na Facebooku, na oficjalnym fanpage’u. Zachęcamy również wszystkich widzów do zapoznania się z galerią zdjęć z castingów, przygotowanych przez Jowitę Romaniuk i Wojtka Kaszleja.

Galeria - dzień 1

Galeria - dzień 2

Galeria - dzień 3

Autorem artykułu jest Paweł Cybulski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.