Facebook Google+ Twitter

Castro staje w obronie oskarżanego o szpiegostwo małżeństwa z USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-07 11:18

Fidel Castro twierdzi, że oskarżenie amerykańskiego małżeństwa o szpiegostwo na rzecz Kuby jest niedorzeczne. Władze Stanów Zjednoczonych aresztowały byłego pracownika Departamentu Stanu i jego żonę.

Mieli oni przez ponad 30 lat przekazywać do Hawany tajne raporty amerykańskiego rządu. Fidel Castro zakwestionował między innymi moment aresztowania Amerykanów. Przywódca rewolucji zwrócił uwagę, że nastąpiło to kilka dni po tym, jak Organizacja Państw Amerykańskich podtrzymała odsunięcie Kuby od prac OPA.

Aresztowane małżeństwo działalność szpiegowską prowadziło nie dla pieniędzy ale z podziwu dla kubańskiej rewolucji i Fidela Castro, z którym spotkali się osobiście w 1995 roku, gdy pod zmienionymi nazwiskami odbyli podróż do Hawany.

Dowody przeciwko Myersom amerykańskie władze zdobyły w czasie ich rozmów z agentem FBI, który wcielił się w rolę kubańskiego szpiega. Po aresztowaniu nie przyznali się do winy. Rząd USA zarządził kompleksowa ocenę szkód dokonanych przez Waltera i Gwendolyn Myers. Amerykańska prokuratura określa sprawę jako bardzo poważną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.