Facebook Google+ Twitter

Cat Cafe – czy zawitają także do Polski?

Kochasz zwierzęta, lubisz z nimi przebywać, ale nie masz tyle czasu żeby się nimi zajmować? Japończycy znaleźli rozwiązanie jak pomimo goniącej kariery i małego mieszkania znaleźć wspólne miejsce dla siebie i kotów.

zdjęcie z http://en.wikipedia.org/wiki/Cat_caf%C3%A9 / Fot. MariuszBl
W Polsce kocich kawiarni, czyli Cat Cafe dalej nie mamy, jednakże w innych krajach są one coraz bardziej popularne. Czym zajmuje się idea Cat Cafe i dlaczego cieszy się ona tak całym powodzeniem? Zapraszamy każdego zainteresowanego tematyką zwierząt do sprawdzenia – być może będzie to wspaniały plan na własny, innowacyjny biznes!

Pierwsze kocie kawiarnie zaczęły występować w Japonii w latach dziewięćdziesiątych. Wielu mieszkańców z Kraju Kwitnącej Wiśni uwielbia koty – wystarczy tylko spojrzeć na portal Youtube, aby zobaczyć, jak dużo kocich produkcji właśnie stamtąd pochodzi. Niestety, nie każdy Japończyk chcący posiadać swego futrzanego pupila może sobie na niego pozwolić. Główne czynniki to w szczególności praca do późna oraz małe mieszkania, w jakich koty nie czułyby się zbyt komfortowo. Z tego powodu stworzone zostały miejsca, w jakich można zrelaksować się w wolnej chwili a również zrobić to wraz z kotami, czyli cat cafe – kocie kawiarnie.

Jak działają kocie kawiarnie? Nie jest to miejsce, w którym właściciele zwierzaków mogą spotykać się razem i przynosić ze sobą swoje koty. Te oczekują już na nich na miejscu. W kocich cafe znajdują miejsce przede wszystkim koty bezdomne, szukające opiekunów, dlatego kocie kawiarnie wspierają także schroniska dla zwierzaków. Kawiarnie budowane są tak, aby koty mogły czuć się w nich dobrze – wiele jest tam drapaków, zabawek dla zwierząt, domków czy legowisk, więc koty naprawdę mają się tam świetnie. Zwierzaki mają również swoje prywatne miejsce, do którego goście kocich kawiarni nie mają dostępu, jak i społeczne – w którym odwiedzający mogą pobawić się z kotami. W wielu kocich kawiarniach można kupić również jedzenie dla zwierzaków, zabawki, także można złożyć donację na schroniska dla zwierząt. Oczywiście, też można, jak w każdej kawiarni, wypić kawę bądź herbatę, zjeść coś pysznego, a część wpływów ze sprzedaży przeznaczana jest na zwierzęta.

Plusy prowadzenia kocich kawiarni są wielkie i to nie tylko finansowo. Ci, którzy je odwiedzają, mogą spędzić czas w towarzystwie kotów, których nieraz osobiście nie mogą posiadać. Na miejscu można się z nimi bawić, podrapać za uchem, wypocząć się z mruczącym kotem na kolanach. Ponadto jest to znaczny plus dla zwierząt, które mogą znaleźć pewny i przytulny dom dla siebie. Często w kocich kawiarniach mają też miejsce adopcje kotów, powadzone są zbiórki, więc można pomóc zwierzętom na naprawdę różnorodne sposoby.

W Polsce kocich kawiarni dalej nie ma, nie są one też w Europie tak niezwykle rozpowszechnione, ale z pewnością w przeciągu paru lat będzie można też znaleźć je na polskich mapach. Kocie kawiarnie to doskonałe połączenie relaksu z dobrą kawą w dłoni i kotami, z którymi można się cieszyć wtedy, gdy tylko ma| się na to chęć, wraz z korzyścią dla zwierząt. Jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na biznes i leży ci na sercu dobro zwierząt, być może właśnie takie rozwiązanie przypadnie ci do gustu. Wciąż czekamy na pierwszego śmiałka, który otworzy Cat Cafe w Polsce – warto o tym pomyśleć, zarówno goście, jak również koty na pewno będą zadowolone!

Źródło artykułu - http://zpazurem.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.