Facebook Google+ Twitter

Catherine Ashton pomoże Polsce odzyskać wrak prezydenckiego tupolewa?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-12-10 19:58

Radosław Sikorski na poniedziałkowym forum Rady ds. Zagranicznych UE poprosił Catherine Ashton, aby podczas szczytu UE - Rosja formalnie została podniesiona kwestia potrzeby zwrotu wraku Tu-154M.

 / Fot. Serge Serebro/Wikipedia/CC 3.0/W ubiegłym tygodniu Szef MSZ Radosław Sikorski rozmawiał z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem o zwrocie wraku tupolewa, ale nie otrzymał informacji, kiedy do Polski dotrą szczątki maszyny. Usłyszał jedynie, że wrak ma pozostać w Rosji do zakończenia śledztwa.

Zwrócił się więc o pomoc do szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton. "Skoro nie skutkują dwustronne kanały komunikacji z Rosją w tej sprawie, zmuszeni jesteśmy do przeniesienia kwestii na poziom międzynarodowy" - powiedział minister Sikorski.

Szczyt UE - Rosja odbędzie się w Brukseli 21 grudnia. Weźmie w nim udział szef Komisji Europejskiej Jose Barroso, przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy, Ashton oraz kilku innych komisarzy. Z Rosji przybędzie prezydent Władimir Putin, szef MSZ Siergiej Ławrow i inni ministrowie.

Czytaj też: Tytuł Top Global Thinker 2012 dla ministra Sikorskiego

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jak to przecież Radek trąbił na lewo i prawo, że termin zwrotu wraku został już dawno ustalony? To jak to kłamie w żywe oczy. Myśli, że Polacy pod Tuskiem nie potrafią już kojarzyć faktów, nie pamiętają słów, delkaracji itp? Panie Sikorski wypraszam sobie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten tragiczny złom jest z jednej strony symbolem, a z drugiej strony "przedmiotem" będącym dowodem w śledztwie, które trwa.
Polska prokuratura ogłosiła, że w jej śledztwie ten "dowód" nie jest wymagany do procedowania.
Rosjanie z wielu względów nie pozbawią się "materiałów" w śledztwie aż do prawomocnego zakończenia wszystkich procedur.
To może potrwać do 2020 r.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Piotr Krytyk Dzisiaj 18:39

Jak tu nie psioczyć na ten "zafajdany"rząd, skoro, jeśli inni upominają się o zwrot wraku samolotu, to "drą buźki" na całą Europe, że chcą wojny z Rosja, a jak sami żądają tego samego, to już nie mają takich obaw uważając, że Putin wyśle tylko małą rakietkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko się przesuwa , a ludzie dalej maja, li tylko domysły , jak to sie, na prawdę, stało , ale ukrywali prawde, o Smoleńsku tyle lat to i tu nic sie, nie nauczyli , najgorsza prawda jest lepsza niż mile kłamstewko.! Rosjanie już przecież zakończyli śledztwo , a wie,c na co jeszcze liczą,.?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem zdania że nawet ona nie da rady wpłynąć na Rosję. Jednak dziwi mnie zachowanie niektórych ludzi którzy do działań rządu podchodzą w sposób co by nie zrobili to i tak na nich na psioczę, o coś oskarżę, no i zaraz będę miał kilka łapek w górę i będę fajny!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tylko przewajchowanie tego rządu, może zmienić sytuację i dokończyć śledztwo"

Przewajchowany rząd pojedzie rosomakiem do Moskwy na "rozmowy"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.12.2012 13:23

Musi Pan jednak przyznać, że każda inicjatywa (niezależnie od politycznych motywacji ) idąca w dobrym kierunku powinna zyskać wsparcie każdego, komu zależy na odkryciu prawdy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.