Facebook Google+ Twitter

CBA bada dziwne przetargi. W sprawę zamieszany jest Jerzy Miller

CBA zatrzymało dyrektora z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie i dwóch biznesmenów związanych z firmą teleinformatyczną MediumSoft. Firma otrzymała korzystny kontrakt bez przetargu, a jego realizację umożliwił Jerzy Miller.

Czarna passa Jerzego Millera trwa dalej. Właśnie CBA zatrzymało
dyrektora z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie i dwóch biznesmenów związanych z firmą teleinformatyczną MediumSoft. Sprawa ma ścisły związek z byłym ministrem MSWiA - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jerzy Miller w 2010 roku był wojewodą małopolskim. To wtedy zlecił powyższej firmie zamówienie bez żadnego przetargu. Później już jako członek rządu, wykorzystując swoją pozycję, wystarał się u ministra finansów o dodatkowe pieniądze dla MediumSoft, budując niepodważalną pozycję firmy na rynku.
W efekcie firma bez przetargu dostała około 3 miliony złotych, a także wystartowała w potężnym przetargu na budowę ogólnopolskiej sieci 112, który organizował resort spraw wewnętrznych Jerzego Millera.

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że premier zapozna się ze sprawą, a potem podejmie decyzję w sprawie Millera. Wcześniej wojewoda małopolski cieszył się dużym zaufaniem premiera Tuska - to on został wyznaczony do napisania rządowego dokumentu dotyczącego przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jego raport jest oficjalnym stanowiskiem władz polskich w tej sprawie.

Po zmianie rządu Miller wrócił na stare stanowisko wojewody małopolskiego i piastuje je do dzisiaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

kazk
  • kazk
  • 27.01.2012 09:24

W 2010 roku Jerzy Miller był ministrem Spraw Wewnętrznych iAdministracji nie był wtedy Wojewodą Małopolskim po co te głupie wpisy kiedy są nie prawdziwe.Jeżeli się jest ministrem to jak mógł jednocześnie być wojewodą Małopolskim ten pan który pisał że tak było to albo był pijany i mu się tak napisało albo nie wie jak było naprawdę lepij niech ludziom nie robi wody z mózgu bo oczerniać to jest łatwo ale przyznać sie do błędu to niestety już nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
  • krzysiek
  • 26.01.2012 19:12

Miller tonie? O... czyli jeśli ze Smoleńskiem to jednak była afera, to on jest koziołkiem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
BOLEK
  • BOLEK
  • 26.01.2012 17:09

Normalka KAŻDY ORZE JAK MOŻE , ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Większość ludzi powiązanych z rządem Tuska to aferzyści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.