Facebook Google+ Twitter

CBA będzie szukać byłego prezesa TK?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-28 16:05

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk zwrócił się do CBA o odszukanie byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Jerzego Stępnia. W przekazanym mediom oświadczeniu poseł napisał, że wystąpił do CBA z wnioskiem jako do "ostatniej praworządnej instytucji i ostatniej deski ratunku".

Poseł pisze, że nie udało mu się ustalić miejsca popytu i adresu Jerzego Stępnia, a prezes Trybunau Bogdan Zdziennicki odmówił przekazania korespondencji Stępniowi do celów procesowych.

Sprawa ciągnie się od zeszłego roku. Podczas rozprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie ustawy lustracyjnej poseł Mularczyk jako przedstawiciel Sejmu zwrócił się o wyłączenie dwóch sędziów. Powołał się na zawartość teczek z IPN. Okazało się, że żaden z sędziów z SB nie współpracował.

Arkadiusz Mularczyk uważa, że został przez Jerzego Stępnia wielokrotnie zniesławiony i pomówiony o popełnienie przestępstwa, między innymi o to, że uzyskał dostęp do teczek w sposób "inny niż przewidziany przez prawo" oraz, że nie przekazał Trybunałowi pełnej informacji o dokumentach sędziów.

Poseł PiS chce wytoczyć Stępniowi proces. "Uznałem, że Pan Stępień ukrywa się przed moją osobą i nie pozwala wykazać przed polskim sądem, że to on podczas rozprawy oszukał opinię publiczną" - napisał poseł Mularczyk w oświadczeniu dla prasy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.