Facebook Google+ Twitter

CBA donosi do prokuratury na urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości

CBA złoży doniesienie do Prokuratury Generalnej o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości. Chodzi o zakup siedziby dla gdańskiego sądu.

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoUrzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości, mogli popełnić w Gdańsku przestępstwo, kupując nową siedzibę dla gdańskiego sądu. Szef CBA, Paweł Wojtunik, zawiadomił Prokuraturę Generalną, że mogło dojść w tym przypadku do złamania ustawy o zamówieniach publicznych - podaje serwis Interia.pl.

Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego, urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości i dyrektorzy Sądu Apelacyjnego oraz Sądu Okręgowego w Gdańsku, mieli przekroczyć swoje uprawnienia przy podjęciu decyzji w sprawie doprowadzenia do kupna bez przetargu Gdańskiego Centrum Sprawiedliwości.

Równocześnie CBA ma zastrzeżenia do ceny, jaką resort sprawiedliwości zapłacił za zakupione budynki. W zawiadomieniu do prokuratury, funkcjonariusze CBA zwracają uwagę, między innymi na sprzeczne operaty szacujące wartość całego kompleksu, wystawionego do sprzedaży. W dokumentach do prokuratury, pojawiło się również nazwisko ministra sprawiedliwości, który podjął decyzję o akceptacji zakupu nieruchomości oraz jednego z wiceministrów.

Prokuratura Generalna zastrzega, że zawiadomienie CBA nie jest przeciwko konkretnym osobom, a tylko ogólnym wskazaniem, że doszło do przestępstwa. Natomiast Patrycja Loose - rzeczniczka resortu sprawiedliwości - powiedziała dziennikarzowi RMF FM, że nie ma na razie wiedzy o tej sprawie. Dodała, że przedmiotową sprawą, samo ministerstwo zainteresowało CBA podjętą transakcją, dlatego cieszy się – jak podkreśliła, że jest natychmiastowa reakcja.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.